mobile
REKLAMA

XIV Bieg Papieski już w ten weekend

Już w najbliższą sobotę na Woli odbędzie się kolejna edycja popularnego wśród mieszkańców Biegu Papieskiego. Podobnie, jak w poprzednich latach, tak i tym razem wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Marcin Kalicki
XIV Bieg Papieski już w ten weekend

Organizatorzy przygotowali dystanse specjalnie dopasowane do wieku. I tak roczniki 2015-2018 pobiegną o godz. 12:00 na dystansie 200 metrów; roczniki 2014-2011 o godz. 12:20 na dystansie 400 metrów; roczniki 2010-2007 o godz. 12:40 na dystansie 800 metrów, zaś bieg główny dla osób powyżej 15 roku życia wystartuje o godz. 13:00. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans pięciu kilometrów i pobiegną ulicami: Deotymy, Górczewską, Prymasa Tysiąclecia i Czorsztyńską. Start i meta usytuowane będą w Parku Moczydło. O godz. 12:55 ruszy zaś marsz Nordic Walking. Trzydziestu zgłoszonych uczestników będzie miało do pokonania dystans dwóch okrążeń po 1666 metrów każde. Limit uczestników to 330 osób.  

– Serdecznie zapraszam mieszkańców Woli zarówno tych małych jak i nieco starszych na XIV już Bieg Papieski. To mój ulubiony bieg. Jest rodzinny, ciepły i zawsze otoczony wspaniałą atmosferą. Mam nadzieję, że jak zwykle pogoda dopisze i wszyscy razem spędzimy miło czas biegając, kibicując lub po prostu rozmawiając z innymi. W najbliższą sobotę warto być w Parku Moczydło – zachęca Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w kolejnej edycji Biegu Papieskiego powinni się zgłosić przez stronę: https://monsterevent.pl/pomiar-czasu-w-sporcie/zapisy-on-line/event/156-XIV%20Bieg%20Papieski.

Fot. UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda