mobile
REKLAMA

XLVIII Warszawska Olimpiada Młodzieży w Dwuboju Nowoczesnym!

We wtorek, 5 maja na pływalni CRS Bielany, przy ul. Lindego 20 oraz na bieżni ZS nr 52 przy ul. Szegedyńskiej 11 zostały rozegrane zawody młodzieży warszawskich szkół w dwuboju nowoczesnym. 

TAGI
XLVIII Warszawska Olimpiada Młodzieży  w Dwuboju Nowoczesnym!

Startowali reprezentanci najlepszych szkół gimnazjalnych, które zostały wyróżnione w rozgrywkach dzielnicowych. Bielańskie zawody, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy, otworzył Tomasz Mencina, burmistrz dzielnicy Bielany w towarzystwie Anny Szymczak-Gałkowskiej, dyrektora CRS Bielany oraz Dariusza Czerwonki, prezesa UKS „G-8 Bielany”.

„Sport polega na tym żeby się ścigać i wygrywać. Dużą rolę w przygotowaniu uczniów do zawodów odgrywają nauczyciele. Na poziomie gimnazjum jest to cieżka konkurencja, Chodzi głównie o to, by wybrać dobrych uczniów, którzy będą w stanie przepłynąć 100m i przebiec km. Niestety często zawodnicy wybierani są w pośpiechu i potem mają problem z pokonaniem dystansu” – mówi Dariusz Czerwonka – UKS „G-B Bielany” „Olimpiada  w Dwuboju Nowoczesnym to wydarzenie cykliczne, które cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców.  Mogą w niej  startować nie tylko wykwalifikowani sportowcy ,ale też amatorzy W dzielnicy Bielany  było średnie zainteresowanie olimpiadą , wzięło udział ok. 50 osób, zaś na poziomie ogólnowarszawskim 140 zawodników”- dodaje.

Najpierw zostały przeprowadzone zawody na pływalni na 100 m wśród dziewcząt i chłopców, a następnie odbył się bieg na 1000 m także z podziałem na kategorię dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyły pięcioosobowe reprezentacje szkół, a do klasyfikacji końcowej wliczane były wyniki 4 najlepszych zawodniczek i zawodników z danej szkoły. Wygrała reprezentacja chłopców. Nagrodami były medale, dyplomy, puchary.

Końcowe wyniki dwuboju nowoczesnego:

Kategoria Dziewcząt
1. Gimnazjum nr 112, Dzielnica Włochy – 8492 pkt.
2. Gimnazjum nr 92, Dzielnica Ursynów – 8490 pkt.
3. Gimnazjum nr 78, Dzielnica Bielany – 8224 pkt.

Kategoria Chłopców
1. Gimnazjum nr 78, Dzielnica Bielany – 8716 pkt.

2. Gimnazjum nr 57, Dzielnica Praga - Północ – 8674 pkt.
3. Gimnazjum nr 92, Dzielnica Ursynów – 8636 pkt.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda