„Zachowajmy ich w pamięci” na Woli
„Zachowajmy ich w pamięci” to tytuł wystawy organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. To jedno z najważniejszych wydarzeń uroczystych obchodów 71. rocznicy Powstania Warszawskiego upamiętniających mieszkańców stolicy, którzy zginęli w jego trakcie. Wernisaż zaplanowano 5 sierpnia o godz. 18 w Parku Powstańców na warszawskiej Woli.
Na wystawie zaprezentowane zostaną nazwiska blisko 60 tysięcy poległych warszawiaków. To największy dostępny zbiór danych dotyczących osób, które zginęły w trakcie Powstania Warszawskiego. Imiona i nazwiska poległych będą wzbogacone dodatkowymi danymi, np. datą urodzenia i ostatnim miejscem pobytu. Celem wystawy jest oddanie czci poległym warszawiakom oraz zachęcenie do uzupełniania archiwów o nowe, nieznane nazwiska i informacje.
Park Powstańców Warszawskich mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Cmentarza Wolskiego i Cmentarza Powstańców Warszawskich. Wzdłuż głównej alei Parku będą ustawione białe bryły z wypisanymi nazwiskami poległych. Wystawa będzie podświetlona wieczorami, co ma gwarantować czytelność jej treści w każdych warunkach i symbolizować znicz jako sposób złożenia hołdu ofiarom.
Uroczystemu otwarciu wystawy będzie towarzyszył Marsz Pamięci – wydarzenie o masowym charakterze, które ma być dowodem pamięci współczesnej Warszawy, o jej mieszkańcach, którzy ponieśli w niej śmierć 71 lat temu.
Ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających do 22 października 2015 roku.



























![[KONKURS] Spektakl „Akademia Pana Kleksa" wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/84c10963535c8ba87d6e9e8ce874d883c8f373f2.jpeg)
![[Konkurs] Wygraj podwójną wejściówkę na koncert „Największe przeboje Orkiestry Księżniczek”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/2f69745eefc18cc53a01b7c43977a37fbe01e037.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl „Łóżko pełne cudzoziemców” wygraj podwójną wejściówk](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/de36eece13fc94e0c677ebed3b2ce3c624df7390.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Palce lizać, czyli wybuchowy deser!” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9a9ade467e3101cfee574fe7e9f64ccbb6e4f37a.jpeg)














