mobile

Zainwestuj w siebie z siłownią WBA i Wodą Redox – cz. IV

Miesiąc temu Wojciech Mizielski, właściciel siłowni WBA mówił o tym dlaczego warto pić jonizowaną wodę alkaliczną i jak ona powstaje. W tym numerze dowiemy się nieco więcej o tym jaka jest jej historia i w jakich krajach jest popularna obecnie.

redakcja
TAGI
Zainwestuj w siebie z siłownią WBA i Wodą Redox – cz. IV

Informator Stolicy: Panie Wojciechu, od kiedy stosuje się alkaliczną wodę jonizowaną?

Wojciech Mizielski: Historia rozpoczęła się prawie pięćdziesiąt lat temu. Jeden z rosyjskich naukowców miał opracować płyn zdatny do stosowania w odwiertach górniczo-naftowych. Skonstruował wtedy przyrząd do elektrolizy wody.

 

IS: Jak odkryto jej właściwości lecznicze?

WM: Okazało się, że woda która uległa jonizacji, nie tylko nadaje się do używania przez pracowników odwiertów, ale również ma właściwości zdrowotne. Tym robotnikom, którzy myli się w wodzie jonizowanej, szybciej regenerowała się skóra. Ponadto, okazało się, że woda kwaśna, która powstaje w wyniku elektrolizy, ma właściwości bakteriobójcze.

 

IS: Czym w smaku różni się taka woda od wody mineralnej?

WM: Smakuje jak zwykła woda, świeżo i orzeźwiająco z wrażeniem bardziej miękkiej i lekkiej w smaku. W procesie przetwarzania, woda źródlana poddawana jest odpowiedniemu dla uzyskania założonych właściwości, procesowi jonizacji. W procesie tym następują przemieszczenia w składzie mineralnym, przy czym część wody staje się zakwaszona, a przez to główna, pitna, alkaliczna część wody uzyskuje swoje, bardzo cenne dla organizmu właściwości.

 

IS: Czy istnieją inne badania naukowe, poza tymi z lat 70., które potwierdzają właściwości lecznicze jonizowanej wody alkalicznej?

WM: Oczywiście, właściwości takiej wody potwierdzone są badaniami naukowymi. Zwolennikami spożywania wody alkalicznej jonizowanej, są Japończycy, którzy słyną z długowieczności. Taka woda jest tam powszechnie znana i stosowana. Przeprowadzili oni także badania, z których wynika, że picie jonizowanej wody alkalicznej znacząco przedłuża życie, gdyż jest ona silnym antyoksydantem. Tę opinię podziela i potwierdza Japońskie Ministerstwo Zdrowia. U nas coraz bardziej wzrasta świadomość w tej dziedzinie.

 

WBA Fitness Club Siłownia

Powstańców Śląskich 9

tel. 506 041 150

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko