mobile
REKLAMA

Zamknięcie ulicy Kaczeńca

Kolejarze rozpoczynają kolejny etap prac związanych z modernizacją linii kolejowej nr 7. Spowoduje to zamknięcie ul. Kaczeńca dla ruchu kołowego. Utrudnienia rozpoczną się w poniedziałek, 5 grudnia, wieczorem. Kierowcy i autobusy pojadą objazdami.

informacja prasowa
Zamknięcie ulicy Kaczeńca

PKP Polskie Linie Kolejowe SA prowadzą prace na linii kolejowej nr 7 na odcinku Warszawa Wschodnia Osobowa – Warszawa Wawer.  W tym etapie kolejarze wybudują kanalizację w rejonie skrzyżowania ulic Kaczeńca ze Skrzyneckiego oraz przejście podziemne pod torami. Na czas prac ulica Kaczeńca zostanie zamknięta.

Wyłączenie ruchu kołowego na Kaczeńca

Zakaz wjazdu na ul. Kaczeńca obowiązywać będzie od posesji nr 22 (pomiędzy Akwarelową a Korsuńską) do stacji paliw pod wiaduktem ul. Czecha. Nie będzie on dotyczył dojazdu do posesji oraz pojazdów budowy. Kierowcy nie wjadą na Kaczeńca także z ul. Skrzyneckiego. Wyjazd ze stacji paliw możliwy będzie wyłącznie w lewo, na ul. Wydawniczą.

Kierowcy jadący w stronę centrum będą mogli ominąć utrudnienia ul. Korkową i Kościuszkowców do Czecha. Od drugiej strony na wiadukt Czecha będzie można wjechać z ul. Sejmikowej. Alternatywne objazdy poprowadzą także ul. Korkową, Rekrucką i Marsa do Płowieckiej lub z ul. Żegańskiej do Zwoleńskiej, Patriotów i Widocznej do Czecha.

Tymczasowe skrzyżowanie Czecha i Potockich

Wykonawca zmieni także zasady ruchu na wysokości skrzyżowania Czecha i Potockich. By usprawnić wyjazd z osiedli i umożliwić kierowcom jadącym ul. Potockich skręt w lewo, zostanie zdemontowana bariera w pasie dzielącym, a także zamontowana tymczasowa sygnalizacja świetlna. Dzięki temu także jadący Czecha w stronę Wesołej będą mogli ze skrajnego lewego pasa skręcić w ul. Potockich. Ulica Marysińska straci swoje połączenie z Czecha. Na czas robót, obowiązywać na niej będzie zakaz wjazdu i wyjazdu na Czecha.

Dodatkowa sygnalizacja świetlna zostanie także ustawiona na skrzyżowaniu ul. Wydawniczej i Sejmikowej.

Wykonawca informuje, że taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca kwietnia 2023 r. Następnie będzie prowadził prace po drugiej stronie torów. Całość inwestycji ma się zakończyć w grudniu 2023 r.

Komunikacja

W związku z zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Kaczeńca od początku kursowania, we wtorek, 6 grudnia, linia autobusowa 305 w kierunku pętli Strusia od skrzyżowania Czecha i Sejmikowej będzie kursowała ulicami: Czecha, Wierzchowskiego, Alpejską, Kajki, Kościuszkowców i Korkową z powrotem do Czecha i swojej trasy podstawowej.

Więcej informacji na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

fot. info ulice

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda