mobile
REKLAMA

Zapadł wyrok w sprawie wypadku na Sokratesa

W październiku 2019 roku doszło do wypadku na ul. Sokratesa, w wyniku którego zmarł mężczyzna, spacerujący z żoną i dzieckiem w wózku. Kierujący pomarańczowym BMW Krystian O. jechał ponad 130 km/h, a jego samochód na skutek przeróbek nie powinien być dopuszczony do ruchu drogowego. Sprawca usłyszał dziś wyrok 7 lat i 10 miesięcy więzienia.

Informacja prasowa
Zapadł wyrok w sprawie wypadku na Sokratesa

Początkowo Krystian O. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i narażenia pieszych znajdujących się na przejściu na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Potem prokuratura zmieniła zarzut na zabójstwo z zamiarem ewentualnym, za co mężczyzna mógł dostać nawet 15 lat więzienia. Sąd nie podzielił jednak zdania prokuratury i skazał kierowcę za spowodowanie wypadku. Sąd orzekł dodatkowo 15-letni zakaz prowadzenia przez Krystiana O. pojazdów. Wyrok jest nieprawomocny.

O tym wypadku usłyszała w październiku 2019 roku cała Polska. Jednym z jego następstw był szereg prac na ul. Sokratesa, której przebudowa trwa do dziś, a które mają zwiększyć bezpieczeństwo na tej ulicy.

Fot. Facebook/Warszawskie Bielany

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda