mobile
REKLAMA

Zatrzymany posiadał przy sobie papierosy bez akcyzy. Policja znalazła więcej nielegalnych papierosów w samochodzie i mieszkaniu

Ponad 92 000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Bielan. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli mężczyznę na jednym z bielańskich bazarów. 67-latek oferował swoim klientom produkty pochodzące z przemytu. Naraził on skarb państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego i VAT na ponad 112 tysięcy złotych. Teraz odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego.

informacja prasowa
Zatrzymany posiadał przy sobie papierosy bez akcyzy. Policja znalazła więcej nielegalnych papierosów w samochodzie i mieszkaniu

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją bielańskiej komendy ustalili mężczyznę, który sprzedaje papierosy bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze rozpoczęli więc obserwację okolic bazarów na terenie dzielnicy. W pobliżu bazaru Wolumen zauważyli mężczyznę, który z samochodu wyjął pudełko okryte kocem, w którym były papierosy. Funkcjonariusze przystąpili do kontroli, w trakcie której ujawnili ponad 200 paczek nielegalnych papierosów. Podczas przeszukania samochodu i mieszkania policjanci znaleźli jeszcze ponad 4000 paczek.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 92 000 sztuk papierosów niewiadomego pochodzenia. Wszystkie produkty nie miały polskich znaków akcyzy skarbowej. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 67-latkowi zarzutu popełnienia przestępstwa skarbowego, w tym narażenia skarbu państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego oraz VAT na ponad 112 tysięcy złotych. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

Fot. kmp Żoliborz

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda