Zbliża się Finał projektu Art Generacje
W ramach finału projektu Art Generacje odbędzie się spektakl „404: Los not found. Rozważania w garderobie świata” w reż. Adama Gąseckiego. Spektakl jest owocem dwumiesięcznej pracy międzypokoleniowej grupy, podczas której uczestnicy projektu zgłębiali istotę losu. Spektakle odbędą się 27 i 28 kwietnia o godz. 19:00 w Centrum ŁOWICKA na Starym Mokotowie. Wstęp wolny. Organizatorem wydarzenia jest Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury. Informator Stolicy objął wydarzenie patronatem medialnym
Art Generacje to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, którego celem jest stworzenie przestrzeni wspólnej pracy warsztatowej młodszych i starszych.
Projekty Teatru ze Spłecznością zakładają tworzenie scenariusza wspólnie z uczestnikami projektu. Inspiracją do budowania spektaklu są wspomnienia, opowieści, historie zakorzenione i funkcjonujące w danej społeczności. Do udziału w projekcie zapraszani są nie zawodowi aktorzy, ale lokalna społeczność.
Tegoroczna edycja to rozważania na temat losu, siły wyższej, wolnej woli, wpływu na otaczającą nas rzeczywistość oraz wsłuchiwaniu się w nią.
Czy zawsze jesteśmy gotowi na to, co przynosi nam los? Czy możemy odwrócić od tego wzrok? Jak zbuntować się przeciwko losowi, i czy jest to możliwe? Czy wybieramy swój los i mamy na niego wpływ? Jak dziś rozumieć antyczne pojęcie tragizmu?
Spektakl „Mądre Ciało?” o poszukiwaniu i wsłuchiwaniu się w otaczającą nas rzeczywistość. To głos łąki przeplatany snem i hukiem wojny, marzenia o władzy i o wyrwaniu się z mułu, w którym się przebywa. Wreszcie, impreza 5 współczesnych Hermesek i spotkanie z niewidzącym, a mimo to “coś” dostrzegającym Edypem, najbardziej znaną w kulturze postacią dościgniętą przez los.
- Praca ciałem, trening performerski, pogłębione rozmowy, nasza ulubiona poezja - te działania pomogły uczestnikom projektu zgłębić istotę losu - podkreślają organizatorzy wydarzenia.
Od 2013 r. odbyło się 9 edycji zakończonych spektaklami, performansami, instalacjami, w których wzięło udział 450 osób. Wydarzenia obejrzało ponad 2100 widzek i widzów.
Po spektaklu przeprowadzone zostaną także warsztaty z widownią.































![[KONKURS] Spotkaj Pchłę Szachrajkę w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/c36306d71a27101fc5664c50a66ce03f06c0173c.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj perełkę wśród książek od Wydawnictwa "FLOW"](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/26c7fbe1cbcb936e52416291908a3fe9991e77a7.png)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj książkę „Bielany. Antologia miejskich opowiadań”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/cf9ab495bf30cbc08a7e19818bc28af2ec00af12.png)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Poleć prosto na spektakl "BOEING BOEING" w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/3d1e59a221b4f10f64bf73404e6d4041a20d30a3.jpeg)












