mobile
REKLAMA

Zielona rewolucja na ulicy Lekkiej: powstanie nowoczesny skwer z atrakcjami dla mieszkańców

Mieszkańcy osiedla położonego między ulicami Nocznickiego i Sokratesa od dawna narzekali na brak miejsc do odpoczynku i zabawy. I w końcu się doczekali! Wkrótce na tym terenie powstanie nowy park z placem zabaw, fontanną i ławkami

Jakub Bielawski
Zielona rewolucja na ulicy Lekkiej: powstanie nowoczesny skwer z atrakcjami dla mieszkańców

Nowy skwer z prawdziwego zdarzenia

Na skwerze powstanie nowoczesna przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców. Będzie można skorzystać z siłowni plenerowej, która będzie miała zarówno urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych, jak i jedno specjalne dla dzieci. Ponadto, na skwerze będzie dostępna strefa do street workoutu, czyli ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała.

Skwer będzie także przyjazny dla zwierząt i środowiska. Znajdą się tam ławki, hotel dla owadów, stojaki na rowery i kosze na odpady. Dla psów będą przeznaczone specjalne piesuary, które zapewnią im komfort i higienę.

Na skwerze nie zabraknie również zieleni. Na rabacie kwietnej o powierzchni 400 m2 będą rosły rośliny cebulowe, byliny i trawy ozdobne. Będą to między innymi trzcinnik ostrokwiatowy, żeleźniak bulwiasty, płomyk kanadyjski, szałwia omszona i kocimiętka. Te rośliny będą tworzyć kolorowy i pachnący ogród.

- Niezbędnym elementem każdego osiedla jest zieleń i przestrzeń do rekreacji. Tego tutaj, przy ul. Lekkiej i Cienkiej brakowało. Liczę, że nowy skwer przypadnie do gustu i będzie dobrze służył mieszkańcom – komentuje burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Prace na tym terenie trwają od dawna

Prace nad zagospodarowaniem terenu na skwer przy ulicy Sokratesa trwają od kilku miesięcy. W tym czasie urząd miasta zainwestował w nasadzenie nowych drzew i krzewów, budowę chodnika rzymskiego i montaż elementów małej architektury.

- Prace budowlane ruszą na przełomie października i listopada. Dziękuję mojemu zastępcy burmistrzowi Włodzimierzowi Piątkowskiemu i radnemu Radosławowi Sroczyńskiemu za ich wsparcie w pracach nad przygotowaniem inwestycji – dodaje burmistrz Pietruczuk.

To nie jedyna inicjatywa urzędu miasta na rzecz poprawy jakości życia w tej części miasta. W ubiegłym roku, dzięki głosom mieszkańców w budżecie obywatelskim, powstał niewielki park między ulicami Lekką i Sokratesa. Park oferuje ścieżki do spacerowania, ławki, kosze, stojaki rowerowe i urządzenia do ćwiczeń.

fot.UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda