mobile

Zimowa Magia w Teatrze Guliwer

Tegoroczne ferie w Teatrze Guliwer będą obchodzone pod znakiem twórczości Hansa Christiana Andersena, znanego na całym świecie duńskiego bajkopisarza. Ponadczasowe baśnie przeniosą dzieci w magiczny świat gdzie wyobraźnia splata się z rzeczywistością

Anna Teodorowicz
Zimowa Magia w Teatrze Guliwer

Program zapowiada się jako podróż po klasycznych opowieściach, które od lat rozpalają wyobraźnię dzieci. Dwa z najbardziej znanych utworów Andersena, „Calineczka” i „Brzydkie kaczątko”, zostaną ożywione na scenie w formie klasycznych adaptacji. Jednak Teatr Guliwer znany jest z zaangażowania w inicjatywy artystyczno-społeczne, otwartości na nowe pomysły i różnorodność odbiorców. 

Ferie w Teatrze Guliwer nie ograniczą się tylko do klasyki. Scena przygotowała również prawdziwą nowość – muzyczną produkcję „Kosmiczny pokój” autorstwa Magdy Mrozińskiej, w reżyserii Kateryny Lukianenko. Ten innowacyjny spektakl powstał przy współudziale wielokulturowej grupy dzieci w ramach projektu #Połączeni. Każde przedstawienie poprzedone będzie etiudą edukacyjną dzięki której młodzi widzowie będą mieli, poza artystycznym przeżyciem, szansę na zdobycie wiedzy o teatrze, jego tajnikach i pracy twórców scenicznych. 

Głównym celem Teatru Guliwer jest tworzenie przestrzeni, która odpowiada na współczesne wyzwania młodego człowieka i jego opiekunów. Stawiając na wysoką jakość artystyczną, teatr staje się nowoczesną, aktywną instytucją kultury, która dynamicznie wpisuje się w potrzeby Warszawiaków. 

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia teatru z najmłodszymi, ponieważ to właśnie dla nich, unikalne doświadczenie teatralne niesie niezwykle wiele korzyści. Teatr zachęca do aktywnego używania wyobraźni: wiele elementów scenicznych jest jedynie zasugerowanych, co wymaga od widzów własnej wizualizacji. Ta interaktywność stymuluje kreatywność, oraz pozwala każdemu doświadczać przedstawienia w nieco inny, indywidualny sposób. 

fot.pixabay 

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda