mobile
REKLAMA

Złoci młodzicy z UMKS MOS Wola Warszawa!

Siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa wywalczyli w Będzinie złote medale Mistrzostw Polski w kategorii młodzik. Podopieczni trenera Damian Włocha w wielkim finale pokonali Dunajec Nowy Sącz 2:0.

Marcin Kalicki
Złoci młodzicy z UMKS MOS Wola Warszawa!

Po zakończeniu rozgrywek grupowych w półfinałach znalazły się dwie stołeczne drużyny UMKS MOS Wola Warszawa i KS Metro Warszawa. Ursynowianie zmierzyli się w nich z Dunajcem, zaś na przeciwko Wolan stanęli młodzi siatkarze Trefla Gdańsk. „Metrowcy” ulegli zespołowi z Nowego Sącza, a MOS pokonał drużynę z Pomorza i to prowadzeni przez trenera Włocha zawodnicy zapewnili sobie udział w finale.

W dzisiejszych dwóch ostatnich spotkaniach warszawianie pokazali wielką klasę i umiejętności. Najpierw KS Metro wywalczyło brązowe medale, a następnie do walki o złoto przystąpili siatkarze z Rogalińskiej. Po porażce w fazie grupowej z Dunajcem tym razem młodzi zawodnicy z Woli zagrali perfekcyjnie, udanie rewanżując się przeciwnikom. Zwycięstwo 2:0 i złote medale powędrowały na szyje siatkarzy MOS Wola Warszawa.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i gry jaką pokazaliśmy. Pierwszy mecz zagraliśmy słabo, popełnialiśmy wiele błędów. Z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej. Budowaliśmy dobrą atmosferę poza boiskiem co również przełożyło się na ten wspaniały wynik. Każdy rywal był dla nas ciężkim wyzwaniem. Po pierwszym przegranym meczu nie podłamaliśmy się i pokazaliśmy dobrą siatkówkę w dalszej części turnieju. Bardzo wymagający był półfinał, w którym przegraliśmy pierwszego seta, lecz udało nam się odwrócić losy meczu. W finale nie zjadł nas stres i również pokazaliśmy dobry poziom naszej gry. Medal ten jest dla mnie wielkim sukcesem, na który pracowaliśmy przez cały sezon. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku. Moim następnym celem jest pokazanie dobrej formy w kategorii kadeta – powiedział Filip Szlachcikowski

Mistrzami Polski zostali: Wojciech Pawlak, Dawid Walenciak, Aleksander Nowik, Filip Szlachcikowski, Mikołaj Sioćko, Jakub Krzemiński, Daniel Chodorowski, Gabriel Cieślik, Jan Frączyk, Kuba Satkiewicz, Dawid Borkowski, Adrian Kita, Kajetan Stojek, Jan Klacza, Maciej Lazar.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda