mobile
REKLAMA

„Złotka” z Rogalińskiej

Siatkarki UMKS WAN MOS Wola I Warszawa wygrały wszystkie spotkania podczas turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza Kadetek i sięgnęły po tytuł najlepszej drużyny w województwie.

Marcin Kalicki
„Złotka” z Rogalińskiej

W hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 rywalizowały cztery zespoły. Drużyny UMKS WAN MOS Wola I Warszawa oraz LTS Legionovia Legionowo wywalczyły bezpośredni awans w sezonie zasadniczym. Z fazy play-off do wielkiego finału trafiły natomiast zespoły UKS Varsovii Warszawa i UMKS WAN MOS Wola II Warszawa.            

Pierwszy dzień rywalizacji to siostrzany pojedynek Wolanek. Zawodniczki prowadzone przez trenera Radosława Krukowskiego pokonały team trenera Krzysztofa Płużyczki bez straty seta. W drugim meczu Legionovia okazała się lepsza od debiutującej w tym roku w rozgrywkach Varsovii.

W sobotę kolejne rozegrano kolejne derby stolicy. Pierwszy zespół gospodyń ponownie nie stracił seta tym razem w spotkaniu z Varsovią. Niespodziankę chciał sprawić drugi zespół UMKS WAN MOS Wola, ale „Novia” pozwoliła ugrać stołecznym siatkarkom tylko jednego seta.

Trzeci dzień turnieju finałowego przyniósł walkę o medale. Najpierw na boisko wyszły zawodniczki UMKS WAN MOS Wola II Warszawa i UKS Varsovii Warszawa. Świetna postawa obydwu drużyn została doceniona przez licznie zgromadzoną na trybunach publiczność. Ostatecznie z brązowych medali cieszyły się podopieczne trenera Artura Wójcika.

Nadkomplet kibiców oglądał mecz o złoty medal. Gospodynie uległy w pierwszym secie legionowiankom. Sytuacja ta podrażniła ambicje zawodniczek z Woli, które kolejną partię wygrały tracąc tylko siedem punktów. Następne dwie odsłony spotkania były już bardziej wyrównane, ale w decydujących momentach lepiej prezentowały się siatkarki UMKS WAN MOS Wola i to one sięgnęły po złote medale.

Finał Mistrzostw Mazowsza Kadetek był bardzo interesujący i dostarczył wiele emocji. W sezonie zasadniczym uplasowałyśmy się na pierwszym miejscu w tabeli. Wygrana w turnieju finałowym potwierdziła naszą dyspozycję. Mimo jednego przegranego seta jesteśmy z siebie bardzo zadowolone. Gratuluje wszystkim zespołom osiągniętych wyników, a my zaczynamy teraz treningi do 1/8 Mistrzostw Polski, które odbędą się ponownie na Rogalińskiej – podkreśla Anna Kadej, libero wolskiego klubu.

MVP turnieju finałowego została siatkarka gospodyń – Zuzanna Kudlik.

Wyniki spotkań Mistrzostw Mazowsza Kadetek 2024:

UMKS WAN MOS Wola I Warszawa – UMKS WAN MOS Wola II Warszawa 3:0 (25:21, 25:17, 25:19)

LTS Legionovia Legionowo – UKS Varsovia Warszawa 3:1 (25:21, 23:25, 25:21, 25:22)

UMKS WAN MOS Wola I Warszawa – UKS Varsovia Warszawa 3:0 (25:16, 25:18, 25:20)

LTS Legionovia Legionowo – UMKS WAN MOS Wola II Warszawa 3:1 (25:19, 25:19, 13:25, 25:14)

UMKS WAN MOS Wola II Warszawa – UKS Varsovia Warszawa 0:3 (18:25, 17:25, 26:28)

UMKS WAN MOS Wola I Warszawa – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (16:25, 25:7, 25:17, 25:21)

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Mazowsza Kadetek 2024:

1. UMKS WAN MOS Wola I Warszawa

2. LTS Legionovia Legionowo

3. UKS Varsovia Warszawa

4. UMKS WAN MOS Wola II Warszawa

Złote medale wywalczyły: Maria Kaczmarzyk, Gabriela Robńska, Magdalena Bondaruk, Zuzanna Zielińska, Natasza Ornoch, Anna Dorywalska, Anna Kadej, Emilia Sielaszuk, Amelia Wancerz, Natalia Struzik, Sandra Ganszczyk, Zuzanna Kudlik, Natalia Jastrzębska, Hanna Kaczyńska, Blanka Lewandowska, Aleksandra Bielecka  - kontuzjowana. Swój wkład w drodze do turnieju finałowego włożyły także: Zuzanna Waldowska, Weronika Borek i Klara Opolska-Bielańska.

Drużyna trenera Krzysztofa Płużyczki wystąpiła w składzie: Barbara Szczerbińska, Zuzanna Rataj, Julia Drwięga, Nela Peterlik, Maria Paciorek, Weronika Mickiewicz, Małgorzata Kulka, Emilia Siekierska, Maria Wydmańska, Marianna Pampuch,  Zofia Włodarska, Zuzanna Kałkowska,  Julia Wilkos, Michalina Grudzień.

Do turnieju finałowego w roli faworytek przystąpił zespół UMKS WAN MOS Wola Warszawa, który wygrał rundę zasadniczą i dodatkowo na tym etapie mógł skorzystać ze swoich zawodniczek uczących się w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Z tej roli wywiązał się wzorowo tracąc w trzech spotkaniach jedynie jednego seta. Najwięcej emocji dostarczył mecz, jak się później okazało, o drugie miejsce na Mazowszu. W nim Legionovia Legionowo wygrała z zespołem Varsovii Warszawa 3:1. Nie można zapomnieć o drugim zespole gospodarzy turnieju, który podejmował walkę w każdym ze spotkań zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Przez cały turniej kibice zespołów prowadzili kulturalny i głośny doping, co na ceremonii zakończenia podkreślali zarówno Prezes MOS Wola – Stanisław Lizińczyk, jak i Wiceprezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej – Robert Komornicki – powiedział Krzysztof Klepacz, Członek Zarządu MWZPS, Przewodniczący Wydziału Gier i Dyscypliny.

Fot. ze zbiorów autora

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda