Złoty dublet UMKS MOS Wola Warszawa w niemieckim turnieju

Świetnie spisały się w trzydziestej ósmej edycji turnieju Schönbuch Jugend Volleyball Cup 2024 siatkarki UMKS MOS Wola. W zawodach rozgrywanych w Holzgerlingen koło Stuttgartu stołeczne zawodniczki wygrały w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii U16 rywalizowało dwadzieścia jeden zespołów. Siatkarki z Woli, po porażce w pierwszym meczu z SV Karlsruhe Beiertheim, szły później jak burza przez cały turniej i dotarły do samego finału. W decydującym spotkaniu warszawianki pokonały SSV Vogelstang Mannheim.

10. SpVgg Holzgerlingen

W kategorii U18 wystąpiły dwie drużyny MOS-u. Pierwszy zespół zdominował zawody tracąc pierwszego seta dopiero w półfinale. Nie przeszkodziło to jednak warszawiankom w dostaniu się wielkiego finału, w którym pokonały siatkarki z Karlsruhe. Drugi zespół MOS Wola wywalczył ostatecznie dziewiąte miejsce.

10. TSV Mimmenhausen 1

Chciałbym podziękować rodzicom przy organizacji wyjazdu do Niemiec: p. Gontarz, p. Betlejowi, p. Wyszomirskiemu, p. Tomkiewiczowi oraz Radzie Rodziców MOS Wola – mówi trener Janusz Patriak. – Był to mój ostatni turniej. Żegnam się z MOS-em, a na pożegnanie jedziemy z rocznikiem 2009 do Włoch – miejscowość Cervia – dodał utytułowany trener UMKS MOS Wola, który po czterdziestu latach pracy przechodzi na emeryturę.