mobile
REKLAMA

Zmarł honorowy prezes Polonii Warszawa

Smutna informacja w Niedzielę Wielkanocną dotarła z Konwiktorskiej 6. W wieku 90 lat zmarł honorowy prezes Polonii Warszawa – Jerzy Piekarzewski.

Marcin Kalicki
Zmarł honorowy prezes Polonii Warszawa

O śmierci legendarnego zawodnika i działacza „Czarnych Koszul” poinformowano w mediach społecznościowych klubu. Z przykrością informujemy, że w wieku 90. lat zmarł Pan Jerzy Piekarzewski, honorowy prezes Polonii Warszawa. Pan Jerzy Piekarzewski związany był z naszym klubem od 1945 roku jako kibic, bokser, kierownik piłkarskiej drużyny Czarnych Koszul, prezes i działacz, który przez wiele lat walczył o to, by klub nie został zlikwidowany przez władze komunistyczne” – czytamy.

Jerzy Piekarzewski urodził się 5 lutego 1934 roku w Warszawie. W wieku sześciu lat przeprowadził się z rodziną na Wolę, do kamienicy przy ul. Wolskiej 59. Z Polonią związał się tuż po II wojnie światowej. Na początku był maskotką klubową, a następnie bokserem. W 1955 roku został kierownikiem sekcji piłkarskiej klubu z Konwiktorskiej. W 1991 roku objął funkcję prezesa. Polonia w tym samym roku awansowała do I ligi, a w sezonie 1992/1993 po 41 latach wróciła do ekstraklasy.

Piekarzewski był także inicjatorem zawodów piłkarskich dla dzieci – Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Pamięci Małego Powstańca, a także założycielem Fundacji na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego.

W 2004 roku został wyróżniony tytułem „Zasłużony dla Warszawy”. Pięć lat później przyznano mu Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy. W ubiegłym roku Jerzy Piekarzewski otrzymał medal 100-lecia Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

/Marcin Kalicki/

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda