mobile

Zmiany w ruchu na ul. Żołnierskiej

Przebudowa ul. Żołnierskiej wkracza w zasadniczą fazę robót. Od poniedziałku 20 czerwca wyłączona z ruchu będzie cała wschodnia jezdnia ulicy od ul. Marsa do Strażackiej. W weekend nieprzejezdne będzie skrzyżowanie ul. Chełmżyńskiej i Strażackiej.

TAGI remont budowa
Zmiany w ruchu na ul. Żołnierskiej

Od piątku, 17 czerwca od ok. godz. 22.00 do poniedziałku, 20 czerwca do ok. godz. 5.00 wyłączone z ruchu będzie skrzyżowanie ulic Chełmżyńskiej i Strażackiej. Ruch zostanie całkowicie wstrzymany, możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. Drogowcy będą układali ostatnią warstwę nawierzchni. Objazd zamkniętego skrzyżowania będzie możliwy ulicą Marsa, Żołnierską, ks. I. Skorupki do Piłsudskiego i Chełmżyńskiej. Druga trasa to objazd ulicami: Zabraniecka, Księżnej Anny, Zgrzebna, Rzeczna, Księcia Ziemowita, Swojska, Janowiecka, ks. I. Skorupki, marsz. J. Piłsudskiego.

Prace przy przebudowie ul. Żołnierskiej trwają od marca. Dotychczas wykonawca zajmował się m.in. budową kanalizacji deszczowej, wycinką drzew. Teraz przygotowuje się do zasadniczych robót czyli przebudowy całej jezdni wschodniej (łącznie z wiaduktami nad torami kolejowymi). Dlatego w nocy z niedzieli na poniedziałek (19/20 czerwca) planuje wyłączenie z ruchu jezdni wschodniej na odcinku znajdującym się w odległości ok. 300 m od skrzyżowania z ul. Marsa do węzła z ul. Strażacką. Ruch drogowy w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię zachodnią. Będzie tu jeden pas ruchu w kierunku ul. Strażackiej, natomiast w stronę ul. Marsa kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden lub dwa pasy ruchu (na różnych odcinkach będą inne szerokości jezdni). Wjazdy i zjazdy z ul. Żołnierskiej na ul. Strażacką będą utrzymane. Drogowcy wybudują instalacje podziemne, przebudują wschodnią jezdnię ul. Żołnierskiej, wyburzą i zbudują nowe, wschodnie wiadukty nad linią kolejową. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca tego roku.

Wykonawcą przebudowy jest wybrana w przetargu firma Metrostav a.s. Czas realizacji kontraktu to 26 miesięcy (do końca maja 2018 r.), a koszt blisko 155 mln zł. Przebudowane będą ulice Marsa i Żołnierska na odcinku 4,8 km od ul. Naddnieprzańskiej. Zakres prac jest duży, to m.in. budowa wiaduktów nad skrzyżowaniami, całkowita przebudowa obecnych jezdni, wyburzenie i budowa nowych wiaduktów nad torami kolejowymi, budowa chodników i dróg rowerowych. Inwestycja obejmie:
- budowę dwóch wiaduktów jezdni głównych ul. Marsa o długości ok. 200 m nad torami linii kolejowej Warszawa- Dorohusk,
- budowę estakady o długości ok. 600 m prowadzącej ruch w stronę granicy miasta nad skrzyżowaniami ul. Marsa z ulicami Chełmżyńską i Okularową oraz Żołnierską i Rekrucką,
- budowę kładki dla pieszych i rowerzystów (z dwiema pochylniami i dwoma ciągami schodów) nad ul. Żołnierską na wysokości osiedla Wygoda,
- rozbiórkę wiaduktów z przełomu lat 70. i 80. i budowę dwóch nowych o długości ok. 100 m na ul. Żołnierskiej nad torami linii kolejowej Warszawa- Terespol,
- przebudowę węzła na skrzyżowaniu ul. Żołnierskiej z ul. Strażacką z wiaduktami o długości ok. 60 m,
- budowę dwóch wiaduktów nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z ul. Czwartaków o długości ok. 70 m,
- budowę drugiej jezdni ul. Żołnierskiej od ul. Strażackiej do granic miasta,
- budowę po wschodniej stronie ul. Żołnierskiej ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 4 m,
- przebudowę instalacji podziemnych.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda