mobile
REKLAMA

Zmienia się data zakończenia budowy na Głębockiej

Wszystko wskazuje na to, że budowa kanalizacji na ulicy Głębockiej nie będzie przebiegać zgodnie z harmonogramem. Zaskoczeniem jest jednak fakt, że prace zakończą się wcześniej niż przewidywano.

 

TAGI
Zmienia się data zakończenia budowy na Głębockiej

W sobotę, 9 maja, rozpoczną się prace przy skrzyżowaniu ulic Głębockiej z Berensona, których początek planowanym był dopiero na jesień tego roku. Skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu, a objazdy prowadzić będą tymczasową jezdnią łączącą ulice Berensona i Lewandów lub Oknicką i Lewandów do ul. Głębockiej lub ulicami Berensona – Skarbka z Gór – Magiczna. Możliwe będzie także skręcenie z ul. Berensona w ul. Zaułek w kierunku szkoły. Niedogodności na tym odcinku mają potrwać do 22 maja.

Zmienią się trasy autobusów linii: E-7, 132, 304, 527 i N11. ZTM uruchomi dodatkową linię Z32, która będzie kursować między ul. Lewandów i Berensona. Przywrócone zostaną stałe trasy linii 120 (kursy skrócone) i 732.

Harmonogram prac przedstawiony przez wykonawcę przewidywał, że roboty w ul. Głębockiej na odcinku od ul. Podwójnej do Okrągłej potrwają do końca czerwca, a od ul. Okrągłej do Berensona od września do stycznia przyszłego roku. Tymczasem wszystkie te prace zostały już zakończone, co przyspieszyło budowę kanalizacji na wspomnianym już skrzyżowaniu ul. Głębockiej z Berensona.

- Rozpoczęcie tych prac już teraz umożliwi dużo wcześniejsze zakończenie całej inwestycji, a co za tym idzie zminimalizowanie czasu trwania utrudnień w ruchu – zapowiadają urzędnicy. Jeżeli ul. Głębocka zgodnie z ostatnimi założeniami będzie przejezdna do 22 maja, wszystkie prace zakończą się pół roku wcześniej, niż planował to wykonawca.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji od 2011 roku sukcesywnie rozbudowuje sieć kanalizacyjną w Białołęce. Do tej pory powstało już ponad 25 km wodociągów i około 24 km kanalizacji. W planach jest jeszcze powstanie 5 km kanałów i 4 km wodociągów.

Budowa kanalizacji na ul. Głębockiej podzielona była na etapy: od ul. Magicznej do Berensona, na Berensona od Głębockiej do Zaułek i na ul. Zaułek. W sumie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaplanowało wybudowanie ponad 2 km sieci.

„Powstanie nie tylko główny kanał pod ul. Głębocką, ale także odcinki kanałów do granic wszystkich nieruchomości i „sięgacze”, czyli kanały odchodzące w ulice boczne. Ułatwi to mieszkańcom podłączenie się do kanalizacji a „sięgacze” pomogą w przyszłości w rozbudowie sieci na kolejnych ulicach - nie będzie trzeba zajmować i rozkopywać jezdni pod którą jest kanał główny. Wybudowana zostanie także pompownia ścieków” - czytamy na stronie Urzędu Miasta.

MPWiK planuje zakończyć wszystkie prace w styczniu 2016 roku.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda