mobile
REKLAMA

Znakomity turniej juniorów MOS Wola w Olsztynie!

Z kompletem zwycięstw zakończyli turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski juniorzy UMKS MOS Wola Warszawa zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej fazy rozgrywek centralnych.

Marcin Kalicki
Znakomity turniej juniorów MOS Wola w Olsztynie!

Podopieczni trenera Tomasza Kellera na turniej ¼ finału Mistrzostw Polski pojechali do Olsztyna, gdzie zmierzyli się kolejno z: Chemeko-System Gwardią Wrocław, Alpatem Gdynia, AZS UWM Olsztyn i Hermapol Norwidem Częstochowa. Warszawianie po raz kolejny udowodnili, że znajdują się w czołówce krajowej w tej kategorii wiekowej. Wygrana wszystkich spotkań bez straty seta pozwala pozytywnie patrzeć na najbliższe tygodnie.

Wyniki spotkań wolskiego klubu w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w Olsztynie:

Chemeko-System Gwardia Wrocław – UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (20:25, 18:25, 22:25)

UMKS MOS Wola Warszawa – Alpat Gdynia 3:0 (25:6, 25:5, 25:8)

UMKS MOS Wola Warszawa – AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:22, 25:15, 25:21)

Hermapol Norwid Częstochowa – UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (21:25, 20:25, 23:25)

– Z mojej perspektywy zagraliśmy naprawdę niezły turniej. Wszystkie mecze układały się po naszej myśli, kontrolowaliśmy przebieg każdego ze spotkań od początku do końca. Wiadomo, na pewno są jakieś mankamenty, które będziemy starali się poprawić przed nadchodzącymi półfinałami Mistrzostw Polski, ale na ten moment cieszymy się z tego jak zaprezentowaliśmy się teraz. Fakt, że na turnieju dosyć dobrze obsadzonym, nie tracimy żadnej partii i wracamy do Warszawy z bilansem setów 12:0 jest dobrym prognostykiem na dalszą cześć sezonu – mówi Mikołaj Kobyliński, siatkarz wolskiego klubu.

Stołeczna drużyna zagrała w składzie: Tymon Tomaszewski, Ignacy Skrzydło, Dominik Budzyń, Mikołaj Kobyliński, Filip Siekierski, Szymon Beta, Stanisław Chaciński, Paweł Kuliński, Maksymilian Cabajewski, Marcin Duda, Mateusz Taczała, Filip Szlachcikowski, Kacper Krzemiński, Julian Kuchta.

Sztab szkoleniowy: Tomasz Keller (I trener), Marcin Jackowicz (asystent trenera), Patryk Jarosz (asystent trenera), Franciszek Melaniuk (statystyk).

Wśród szesnastu najlepszych zespołów w kraju znalazła się także drużyna KS Metro Warszawa. Komplet zwycięstw dał wygraną w turnieju ćwierćfinałowym rozgrywanym w Policach. Niestety w półfinałach zabrakło miejsca dla siatkarzy MKS MDK Warszawa, którzy z dwoma porażkami i jedną wygraną zajęli piąte miejsce w zawodach w Zielonej Górze.

Fot. MOS Wola  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda