mobile
REKLAMA

Żoliborz pełen kawiarń… dla dzieci

Żoliborz liczy nieco ponad 46 tysięcy mieszkańców. To niewiele, zwłaszcza w porównaniu z takimi dzielnicami, jak Śródmieście, Białołęka czy Ursynów. A jednak to właśnie na Żoliborzu prężnie działają klubokawiarnie dla mam z dziećmi. Warto przy okazji zauważyć, że przyjeżdżają do nich mamy z sąsiednich dzielnic. To świetna promocja dzielnicy.

TAGI
Żoliborz pełen kawiarń… dla dzieci

Klubokawiarnia dla dzieci to miejsce wyjątkowe. Jest przestrzenią zaprojektowaną z myślą o najmłodszych – są tam więc zabawki, bezpieczne materiały, dostosowane łazienki i oczywiście przemiła obsługa, która z uśmiechem wita maluchy. Ważne jest także menu – w takich lokalach znajdą coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli. Bo klubokawiarnia tym się różni od sali zabaw lub przedszkola, że jest przestrzenią także dla rodziców. To tu można w spokoju umówić się z koleżanką na kawę, bez obaw, że pozostali kawiarniani goście będą krzywo patrzeć na wybryki naszego malucha. Klubokawiarnie dla mam z dziećmi pełnią bardzo ważną funkcję społeczną – integrują środowisko młodych mam, które często zostają z dziećmi w domu.

Najstarszą żoliborską (i jednocześnie jednym z najstarszych tego typu miejsc w całej Warszawie) klubokawiarnią dla dzieci jest kultowa Kofifi Kalimba zlokalizowana przy parku Żeromskiego (ul. Mierosławskiego 19). Kolejnym miejscem zdecydowanie wartym odwiedzenia jest Lemonka (ul. Gwiaździsta 5), skryta wśród osiedla z widokiem na Kępę Potocką. W ciągu ostatnich miesięcy na kawiarnianej mapie pojawiło się Kółko i krzyżyk (ul. Rydygiera 17) połączone ze sklepem z zabawkami oraz Qlka Cafe (ul. Przasnyska 11). Na sukces tych dwóch miejsc niewątpliwie wpływ ma zarówna przyjazna atmosfera, nowoczesne wnętrza, jak i lokalizacja – wśród nowych bloków zamieszkiwanych w dużej mierze przez młode rodziny.

Klubokawiarnie dla dzieci to nie tylko miejsce integrujące młode mamy i ich dzieci, to także szeroki wachlarz zajęć, które przeprowadzają odpowiednio do tego przygotowane profesjonaliści. Nawet najmniejsze dzieci mogą uczęszczać na modne zajęcia muzyczne Gordonki, ciekawą propozycją są także przeróżne warsztaty, a także przedprzedszkole, które przygotowuje maluchy do wkroczenia w świat przedszkolaków. Z pewnością każdy rodzic znajdzie jakąś propozycję dla siebie i swojej pociechy.

Katarzyna Siedlecka

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda