mobile

Zwierzęta na wystawach Muzeum Narodowego

Muzeum Narodowe serdecznie zachęca dzieci do wzięcia udziału w fascynującej wyprawie tropem zwierząt!

oprac. Klaudia Kwasek
Zwierzęta na wystawach Muzeum Narodowego

Podczas ferii Muzeum Narodowe zaprasza do odbycia niezwykłej przygody w towarzystwie Byczka Stasia, który poprowadzi poszukiwania zwierząt, które wydostały się spod opieki Arki Noego i schowały się w zakamarkach muzealnych wystaw stałych. W tej ekspedycji przydadzą się specjalnie przygotowane przez MNW audioprzewodniki dla dzieci oraz mapa ułatwiająca orientację. Dzięki nim można dowiedzieć się więcej o fascynującej historii zwierzęcych bohaterów.

Dla tych, którzy chcą spędzić ferie w kreatywny sposób i spojrzeć na dzieła sztuki z zupełnie innej perspektywy, MNW przygotowało również plecaki do rodzinnego zwiedzania. W środku można znaleźć lupę, klocki, kości do storytellingu i inne skarby, które sprawią, że muzealna wyprawa stanie się niezapomnianą przygodą. Plecaki można wypożyczyć w muzealnym Punkcie Informacji. Mile widziani wszyscy młodzi odkrywcy w wieku 4–10 lat. Za wypożyczenie plecaka obowiązuje  zwrotna kaucja (100 PLN w gotówce), którą można wpłlacić w kasie MNW przed wizytą w Punkcie Informacji.

W każdy wtorek, między 12:00 a 16:00, odbywają się animacje w Holu Głównym Muzeum Narodowego. To otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci, gdzie można dołączyć w dowolnym momencie ich trwania. To doskonała okazja do stworzenia własnych portretów ulubionych zwierząt! W najbliższy wtorek (23 stycznia), podczas zajęć "Byczek, jednorożec i kuropatwa", będzie można stworzyć przypinki z bohaterami książeczki "Tropem zwierząt w MNW" – Staśkiem, Florekiem i Józią, ozdobione według własnych pomysłów!

Dla grup zorganizowanych, takich jak Zima w Mieście dostępne są także bezpłatne lekcje muzealne, umożliwiające lepsze poznanie wystaw stałych Muzeum. Wszystkie tematy lekcji oraz informacje o rezerwacji dostępne są na stronie MNW.

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda