mobile
REKLAMA

Zwycięska seria Legii trwa

Nie ma mocnych na siatkarzy stołecznej Legii. Rywale już od miesiąca nie mogę znaleźć sposobu na podopiecznych trenera Mateusza Mielnika. Wczoraj „Wojskowi” zanotowali piątą wygraną z rzędu.  

Marcin Kalicki
Zwycięska seria Legii trwa

Legioniści zwycięską serię rozpoczęli ostatniego dnia października, kiedy to pokonali Tomaszowie Mazowieckim miejscową Lechię. Od tamtej pory warszawianie rozegrali cztery kolejne mecze z: AZS AGH Kraków, ZASKĄ Strzelce Opolskie, SMS PZPS Spała i wczoraj z Olimpią Sulęcin. W każdym z nich zawodnicy Legii schodzili z boiska z podniesionymi rękami w geście triumfu.

Najwięcej emocji w spotkaniu z zespołem z Sulęcina było w pierwszym secie, który goście wygrali po grze na przewagi. Kolejne trzy partie to już przewaga warszawian i zdecydowane zwycięstwo. – Typowy męski mecz z bardzo mocnymi atakami i serwisami. Na szczęście to my w końcówkach trzeciego i czwartego seta utrzymaliśmy koncentrację i popełniliśmy mniej błędów niż przeciwnik. Brawa należą się naszym przyjmującym i libero, ponieważ zespół z Sulęcina nie zrobił nam żadnego asa. To był klucz do naszego zwycięstwa. Cieszymy się z piątej już wygranej z rzędu. To przybliża nas do osiągnięcia celu, czyli utrzymania w Tauron 1. Lidze – powiedział Arkadiusz Żakieta, kapitan Legii i MVP spotkania z Olimpią.

Legia Warszawa – Olimpia Sulęcin 3:1 (26:28, 25:14, 25:23, 25:20)

Składy:

Legia: Patryk Akala, Kamil Leliwa, Karol Rawiak, Maciej Stępień, Arkadiusz Żakieta, Kacper Bobrowski, Wojciech Sumara, Jakub Abramowicz, Bartosz Stępień, Bartosz Tomczak, Bartosz Gomułka, Kamil Szewczyk, Piotr Szlęzak, Tomasz Obuchowicz.

Olimpia: Maciej Krysiak, Seweryn Lipiński, Tomasz Polczyk, Arkadiusz Nawrot, Artur Błażej, Patryk Szymański, Grzegorz Turek, Michał Wójcik, Jan Pogłodziński, Patryk Cichosz-Dzyga, Michał Godlewski, Bartosz Zrajkowski, Dominik Koliński, Mateusz Sawerwain.

Dzięki wygranej legioniści awansowali na piąte miejsce w lidze. W kolejnym spotkaniu w sobotę, 27 listopada siatkarze z Mokotowa zmierzą się w meczu wyjazdowym z Krispolem Września.

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda