mobile
REKLAMA

Festiwal Grzesiuka już 5 i 6 maja

W Parku Sieleckim znowu zabrzmią takie utwory jak "Felek Zdankiewicz", "Apaszem Stasiek był", czy "Nie masz cwaniaka". W klimat przedwojennych Sielc zabiorą nas wydarzenia trzeciego Festiwalu Grzesiuka w roku szczególnym - dokładnie 100 lat od urodzin barda Czerniakowa i w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Informacja prasowa
Festiwal Grzesiuka już 5 i 6 maja

       W kapeluszu lub kaszkiecie, czerwonej apaszce, sukience z lat młodości babci - zapraszamy do świętowania. Powodów mamy dużo, ale dwa z nich są prawdziwie istotne. 6 maja 1918 roku przyszedł na świat Stanisław Grzesiuk - pisarz, który dał świadectwo wydarzeniom z obozów koncentracyjnych i zamknął we wciągającej opowieści historie przedwojennego Czerniakowa. Stanisław Grzesiuk - pieśniarz dzięki któremu szerokiej publiczności znane są przedwojenne piosenki i przyśpiewki. Człowiek, który zarażał dobrym humorem i żartem, wokół którego na oddziałach płucnych i w sanatorium zbierali się ludzie łaknący uśmiechu i fantastycznych opowieści. W 1918 roku wydarzyło się także coś jeszcze. Naród polski wreszcie mógł zacząć mówić o swojej państwowości, suwerenności. Po wielu latach zaborów i szykan, udało się odzyskać niepodległość. Spotkajmy się zatem i świętujmy!

        5 i 6 maja w Parku Sieleckim odbędzie się już po raz trzeci Festiwal Grzesiuka.  Będziemy bawić się w przedwojennym stylu. Będą tańce i wszechobecna muzyka. A ponadto warsztaty dla dzieci i dorosłych, karuzela, coś na ząb, konkursy z nagrodami i animacje. Będzie możliwość wzięcia udziału w grze miejskiej "Śladami Ferajny". Młodych wykonawców, muzyków zapraszamy do wykonania piosenek z repertuaru barda z Czerniakowa podczas konkursu piosenki. Podczas koncertów z kolei zagrają: Kapela Czerniakowska, Grupa Teatralna Warszawiaki, Alegancka Kapela, Heniek Małolepszy i Warszawskie Przedmieście oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

5 maja odbędzie się też szczególny koncert. Utwory ze swojej najnowszej płyty "100 lat Panie Staśku" zaprezentuje Warszawskie Combo Taneczne, któremu artystycznie przewodzi Jan Młynarski. Płyta została wydana z okazji 100. urodzin Stanisława Grzesiuka. W instrumentarium pojawia się odnowiona bandżola, bez której Stanisław Grzesiuk nie wychodził z domu, a którą pieszczotliwie nazywał "drewnem".

                Pierwsza edycja Festiwalu Grzesiuka odbyła się w 2016 roku, w dniach od 6 do 8 maja. Jednym z jej elementów było namalowanie muralu (na budynku mieszkalnym u zbiegu ulic Lubkowskiej i Gagarina), upamiętniającego związek postaci z miejscem pt. "Stanisław Grzesiuk – stąd jestem!". Projekt poprzednich i tegorocznej edycji powstał przy wsparciu finansowym Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Organizowany jest przez Stowarzyszenie Teatr Baza oraz Partnerstwo dla Mokotowa "Moje Sielce".

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda