mobile
REKLAMA

MOS Wola Tramwaje Warszawskie traci trenera. Konrad Cop we Włoszech

Konrad Cop żegna się z MOS Wola Warszawa przynajmniej na pół roku. Trener wielokrotnych medalistów Mistrzostw Mazowsza i Mistrzostw Polski w wolskim klubie pracuje od piętnastu latach. Co jest powodem takiej decyzji?

Marcin Kalicki
MOS Wola Tramwaje Warszawskie traci trenera. Konrad Cop we Włoszech

– Z powodu wyjazdu na zagraniczne stypendium naukowe, I trener zespołu Konrad Cop zdecydował o zakończeniu współpracy z drużyną MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Trener Cop pracował przy Rogalińskiej 15 lat. W tym czasie z pasją wychowywał i szkolił kolejne pokolenia siatkarskie zdobywając przy tym kilkukrotnie najwyższe laury w młodzieżowej siatkówce. Od sierpnia 2022 roku z sukcesami prowadzi seniorski zespół MOS Wola – zakomunikował stołeczny zespół.

Jaki jest powód rezygnacji trenera Copa z funkcji szkoleniowca czwartej obecnie drużyny rozgrywek II ligi? – Moi drodzy na pół roku wyemigrowałem do wiecznego i magicznego miasta, do którego prowadzą wszystkie drogi – Rzymu. Dostałem stypendium na Wydziale Nauk Społecznych (FASS) Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu – Angelicum (które kończył sam Jan Paweł II). Stypendium jest przeznaczone dla sześciu studentów z Europy Środkowej i Wschodniej na poziomie magisterskim lub doktoranckim. Studia rozpoczynam intensywnym miesięcznym kursem języka włoskiego, a później będę studiował m.in. katolicką naukę społeczną, prawa człowieka, etykę biznesu czy sport i komunikację w sporcie. Gdy dowiedziałem się, że zostałem wybrany poczułem ogromną radość, ale równocześnie smutek i troskę o moje zespoły. Za dużo „przypadków” miało miejsce, abym znalazł się w Rzymie i rozeznałem, żeby podjąć się misji, która wykracza poza mój dom (rodzinny i siatkarski) i pasje. Ułatwiły mi je reakcje bliskich mi osób, dyrektorów, prezesów i osób zarządzających, a szczególnie Dariusz Bonisławski i rodziny MOS Wola Warszawa. Dzięki nim czułem się posłany do rozwijania służby ewangelizowania w sporcie na areopagu kultury fizycznej – napisał w mediach społecznościowych Konrad Cop.

Trener Cop poprowadzi wolski zespół jeszcze w trzech nadchodzących meczach II ligi, które będą decydującymi meczami dla wolskiego klubu w walce o awans do fazy play-off. Warszawianie w najbliższą sobotę zmierzą się z liderem rozgrywek – CHKS Arką Chełm, za tydzień z drugim zespołem rozgrywek – UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki, zaś za dwa tygodnie w wielkich derbach stolicy z KS Metro.

Co będzie dalej? – W okresie przejściowym trener Cop pokieruje zespołem w tandemie z nowym trenerem podczas najbliższych spotkań ligowych oraz zespół KU AZS MANS w nadchodzących finałach Akademickiego Młodzieżowego Pucharu Polski w Lublinie, aby docelowo oddać obowiązki I szkoleniowca – zakomunikował wolski klub.

Konrad Cop to ceniony trener w Polsce. Prowadził młodzieżowe kadry Polski z roczników 2002 i 2005. Jego podopieczni wywalczyli m.in.: brązowy medal Mistrzostw Europy w Albanii (2021 rok), złoty medal Mistrzostw Europy Środkowo-Wschodniej w Gruzji (2021), złoty medal Mistrzostw Polski juniorów (2020), srebrny medal Mistrzostw Polski juniorów (2017), srebrny medal Mistrzostw Polski młodzików (2013) oraz wiele medali Mistrzostw Mazowsza.

Był uhonorowany wieloma wyróżnieniami. W 2020 i 2021 roku został Trenerem Roku Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej, a rok wcześniej na Zamku Królewskim odbierał Nagrodę Prezydenta m. st. Warszawy. Prezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej wręczył Konradowi Copowi dwie ważne nagrody związkowe: w 2020 roku odznakę Siatkarski Orzeł, a w 2022 roku brązowy medal MWZPS.

Trener Cop w czasie pobytu we Włoszech nie będzie całkowicie odpoczywał od siatkówki. – Zamierzam poczuć klimat wiecznego miasta i Italii, zrobić staże we włoskich klubach: Top Volley Cisterna, Sir Safety Perugia oraz odwiedzić Stadio Olimpico i AS Roma z mentorem Jose Mourinho i Nicolą Zalewskim. John Eldredge napisał: ”Nic tak nie wybija z rutyny jak wyjazd do obcego kraju. Jeśli przygoda ma wyciągnąć mężczyznę z domu, wytrącić go z normalnego rytmu, pozbawić wygód, sprawić, żeby polegał tylko na Bogu, to taki rodzaj przygody jest dla męskiej wędrówki najważniejszy”. A więc trwaj przygodo – zaznaczył trener Konrad Cop.

Nowym szkoleniowcem wolskiego klubu zostanie Szymon Szlendak, zaś jego asystentem dobrze znany na Rogalińskiej, były zawodnik MOS Wola Tramwaje Warszawskie – Marcin Wojtulewicz.

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda