Trening reprezentacji Polski w koszykówce

W Hali Sportowej przy ulicy Obozowej 60 w dniu 5 sierpnia miał miejsce pokazowy trening Reprezentacji Polski w siatkówce oraz prezentacja pucharu dla zwycięzców Euro Basketu. Puchar wykonany jest ze srebra i złota. Dodatkowo został ozdobiony 24 klejnotami. Trofeum zostało nazwane imieniem Nikołaja Siemaszko i po raz pierwszy było nagrodą w 1995 roku.

Przygotowania do Mistrzostw Europy polska reprezentacja rozpoczęła 20 lipca od zgrupowania w Wałbrzychu. Pierwszy mecz został rozegrany 1 sierpnia. Polacy pokonali Czechów 70:52. Najlepszymi strzelcami byli Dardan Berisha, Przemysław Karnowski i Adam Waczyński. W rewanżowym meczu Polacy również wygrali spotkanie. Tym razem 65:64. Najlepszymi zawodnikami rewanżowego spotkania byli: Marcin Gortat, Adam Waczyński, Baron Cel i Dardan Berisha.

- Myślę, że Reprezentacja Polski pokaże się z jak najlepszej strony. Puchar wygląda imponująco. Jestem wieczną, niepoprawną optymistką i wierzę, że zdobędziemy ten puchar. Skład naszej reprezentacji jest bardzo dobry – powiedziała Katarzyna Dulnik, wielokrotna Reprezentantka Polski i mistrzyni Europy z 1999 roku.

W polski zespół wierzy też trener reprezentacji, Mike Taylor – Jestem bardzo zadowolony z ich pracy, zarówno grupowej jak i indywidualnej – powiedział podczas prezentacji pucharu.

- Ciężko trenujemy. Atmosfera jest bardzo fajna w reprezentacji. Mamy młody skład i jedziemy (na Mistrzostwa Europy, przyp. redakcji) pokazać się z dobrej strony – powiedział Marcin Gortat.

Już 7 i 8 sierpnia Polacy zagrają sparingowe mecze na Łotwie, z reprezentacją Łotwy i Słowenii. W Hiszpanii (15 – 16 sierpnia) kadra zagra w Hiszpanii z Hiszpanami i Angolą lub Senegalem. Od 21 do 23 sierpnia zmierzą się w Niemczech z gospodarzami, Turcją i Łotwą. Ostatnie dni sierpnia podopieczni Taylora zagrają w Polsce, podczas turnieju towarzyskiego w Bydgoszczy. Polacy zagrają z Islandią, Belgią i Libanem.

Start EuroBasketu 2015 rozpoczyna się 5 września.