mobile
REKLAMA

250 metrów kwadratowych sztuki w samym centrum stolicy

Praca wybitnego artysty Piotra Młodożeńca ozdobiła jedną z najbardziej charakterystycznych ścian miasta, tuż przy Metrze Politechnika. Pełen barw mural powstał z inicjatywy największej kancelarii w Polsce i na świecie, która wychodząc do mieszkańców, świętuje 30 lat działalności w Polsce.

Informacja prasowa
TAGI mural
250 metrów kwadratowych sztuki w samym centrum stolicy

Nowy warszawski mural ozdobił ścianę przy ulicy Jaworzyńskiej 7/9, tuż przy wejściu do stacji Metro Politechnika. Łączna powierzchnia pracy to 250 metrów kwadratowych. Ścianę o wysokości 20 metrów przez 4 dni malowało 5 osób, a w procesie jej przygotowania wykorzystano ponad 150 litrów farby.

Autor pracy, Piotr Młodożeniec, to znany i ceniony warszawski grafik, ilustrator, malarz, a także autor filmów animowanych. Jest synem jednego z najwybitniejszych przedstawicieli szkoły plakatu, Jana Młodożeńca. Współtworzył znaki graficzne i ulotki dla Solidarności. Mieszkańcom stolicy znany jest również z projektu muralu upamiętniającego stan wojenny.

„Sztuka miejska jest dla mnie bardzo ważna. Podobnie jak zabawa kolorem oraz prostotą i syntetycznością znaków graficznych. Tym bardziej cieszę się, że mogłem połączyć te trzy aspekty, projektując dla Dentons wielkoformatową grafikę w jednym z centralnych punktów stolicy. Tak wielki mural w środku miasta to dla grafika wielka gratka”, powiedział Piotr Młodożeniec.

Mural został namalowany w ramach inicjatywy #1YearChallenge, wyjątkowego rocznego projektu obchodów 30-lecia działalności kancelarii Dentons, największej firmy prawniczej w Polsce i na świecie. Z okazji jubileuszu kancelaria uruchomiła całoroczny cykl wydarzeń i inicjatyw, dzięki którym jej pracownicy, współpracownicy, klienci i interesariusze mogą angażować się we wspieranie działań z zakresu edukacji, kultury i sztuki, ekologii oraz działań na rzecz lokalnych społeczności. Każda z akcji odzwierciedla fundamentalne wartości, na których opiera się Dentons: współpracę, pasję, policentryczność, tworzenie wartości oraz dalekowzroczne myślenie.

Powstały dzięki współpracy Dentons i Piotra Młodożeńca mural wpisuje się w nurt artystycznych wielkoformatowych grafik, zdobiących warszawskie budynki i umilających spacery po stolicy. Wśród tych najbardziej znanych, na uwagę zasługują m.in. dwa murale upamiętniające Korę Jackowską, „Kobieta z Pomarańczą” namalowana na zniszczonym budynku przy ul. Widok 11, „Let's Colour" ozdabiające straszący niegdyś wielopoziomowy parking na rogu ulic Nowogrodzkiej i Parkingowej, czy liczne murale odnoszące się do historii miasta (m.in. „Dzieci Warszawy”, „Żołnierze Marionetki”).

„Rok 2021 jest dla nas szczególny. Dokładnie 30 lat temu otworzyliśmy skromne biuro w Warszawie, które dziś, pod marką Dentons, jest nie tylko największą kancelarią prawną w Polsce, ale też częścią największej firmy prawniczej na świecie. Zależało nam, by w ramach obchodów 30-lecia wyjść do warszawiaków i dać im coś wyjątkowego. Zamiast jednej hucznej imprezy zorganizowaliśmy cykl inicjatyw społecznych, a teraz odsłaniamy inspirujący mural. Praca autorstwa Piotra Młodożeńca to 250-metrowy ukłon kancelarii w stronę mieszkańców stolicy oraz naszych klientów, których wspieramy, nie tylko w Warszawie, już od trzech dekad. Zaprosiliśmy do współpracy Piotra Młodożeńca, aby obchody 30-lecia Dentons wyszły poza klasyczne świętowanie w biurze i były widoczne dla mieszkańców Warszawy oraz wszystkich osób odwiedzających to niezwykłe, tętniące życiem miasto”, powiedział Arkadiusz Krasnodębski, Partner Zarządzający Dentons w Polsce.

Niestandardowe podejście do świętowania jubileuszu, które uwzględnia troskę o mieszkańców, środowisko i przyszłe pokolenia, wyróżnia Dentons na rynku prawniczym w kraju i na świecie. Stanowić może również zachętę dla innych firm, które kancelaria Dentons chciałaby zainspirować do większej koncentracji na lokalnej społeczności, klientach i ich przeżyciach, niekoniecznie zaś na jednorazowych galach tworzonych z myślą o wąskiej grupie odbiorców.

Inicjatywa #1YearChallenge spotkała się z przychylnością władz stolicy, a Burmistrz dzielnicy Śródmieście objął ją patronatem.

Więcej o projekcie:

www.1yearchallenge.pl oraz https://www.facebook.com/Dentons1YearChallenge.

Fot. mat. pras.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda