mobile

61 projektów na ponad 8 mln zł w BO na Żoliborzu

61 projektów na sumę ponad 8 mln zł zgłosili mieszkańcy Żoliborza do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Dominują projekty dotyczące ochrony środowiska i zieleni miejskiej oraz rozwoju infrastruktury. Nie brakuje inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych, sportowych, a także społecznych. Trwa ocena formalna i merytoryczna pomysłów.

inf. prasowa
61 projektów na ponad 8 mln zł w BO na Żoliborzu

W 2022 roku kwota przeznaczona na Budżet Obywatelski w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy wynosi 1 mln 871 tys. 502 zł. Maksymalna suma na realizację projektu nie może przekroczyć 20 proc. puli przeznaczonej na dzielnicę i kształtuje się w tej edycji na poziomie 374 300 zł.

 

Niezmiennie dużą popularnością na Żoliborzu cieszą się zieleń i place zabaw. W tym roku pojawiły się - poza propozycjami nasadzeń drzew i krzewów oraz ich pielęgnacji - także projekty dotyczące zasiania łąk kwietnych, rewitalizacji trawników czy poprawy warunków drzew rosnących przy ul. Popiełuszki.

 

Nie brak jest propozycji dotyczących doświetlenia placów zabaw czy instalacji nowych koszy na śmieci. Z pomysłów proekologicznych zgłoszono m.in. zakup bawełnianych toreb dla wszystkich mieszkańców dzielnicy oraz spacery przyrodnicze.

 

Wśród pomysłów z zakresu infrastruktury największe emocje wzbudza projekt wyciągu orczykowego i trasy narciarskiej w środkowym pasie ul. Mickiewicza. Zaproponowano także budowę aż trzech tężni wraz z elementami małej infrastruktury, a także budowę boiska do koszykówki, ścianki do tenisa czy całego kortu tenisowego. Mieszkańcy zgłosili także pomysł budowy publicznej toalety w okolicach placu Lelewela, popularnego miejsca zarówno latem, jak i zimą, kiedy wykorzystywany jest do zimowego saneczkowania. W Parku Żeromskiego natomiast miałby się pojawić darmowy bezprzewodowy dostęp do internetu wraz z wygodnymi ławkami i stołami.

 

Mieszkańcy Żoliborza zaproponowali także zajęcia sportowe z zumby, kontynuację lubianego turnieju piłkarskiego o Puchar Marymontu, warsztaty stolarskie, kursy zwiększające umiejętności z zakresu korzystania z nowych technologii dla seniorów, a także spotkania z podopiecznymi ze schroniska na Paluchu, które mają integrować mieszkańców i zarazem promować odpowiedzialną adopcję zwierząt.

 

Jak co roku, nie zabrakło pomysłów dotyczących organizacji wydarzeń kulturalnych, w tym 4. edycji Żoliborskiej Nocy Muzeów oraz debat dotyczących przyszłości ważnych miejsc na Żoliborzu. Biblioteki mają szanse na zakup nowości wydawniczych, audiobooków, filmy oraz pracy i książek elektronicznych. Zgłoszony został także projekt zakupu książkomatu oraz wrzutni, co umożliwiłoby samodzielny odbiór i zwrot książek dowolnego dnia i o każdej porze.

 

Szczegóły dotyczące zgłoszonych projektów dostępne są pod adresem:

https://bo.um.warszawa.pl/projekty?TaskProposeSearch%5BmainRegionIds%5D%5B%5D=18&user=&local=&regional=1&taskGroupId=&oldTaskGroup=null&TaskProposeSearch%5Bkeywords%5D=

 

Ocena formalna i merytoryczna zgłoszonych przez mieszkańców pomysłów potrwa do 4 maja. Następnie w terminie od 4 do 31 maja będzie możliwe składanie i rozpatrywanie odwołań do wniosków negatywnie rozpatrzonych. Głosowanie na zatwierdzone projekty rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 30 czerwca. Wyniki poznamy po 12 lipca 2021 roku.

 

 

 

 

Źródło: UD Żoliborz

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda