mobile
REKLAMA

Badanie wykazało, że 38-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 38-latek zatrzymany do kontroli przez policjantów z otwockiej drogówki. Ponadto nieodpowiedzialny mężczyzna wiózł autem dwoje małych dzieci. Trafił do celi na komendzie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Informacja prasowa
Badanie wykazało, że 38-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do interwencji doszło wczoraj na terenie gminy Wiązowna. Policjanci z wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy prowadzili statyczny pomiar prędkości. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił renault, którego kierowca nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy.

Mundurowi podejrzewali, że zachowanie siedzącego za kierownicą pojazdu mężczyzny nie było przypadkowe. Ruszyli za nim i zatrzymali do kontroli. Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że 38-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w pojeździe jechały z nim dzieci w wielu 6 i 8 lat. Funkcjonariusze takie zachowanie kierowcy uznali za bezmyślność. Aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby nie reakcja policjantów.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu 38-latek usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Teraz za te przestępstwa grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

fot.materiał prasowy Policja

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda