Będą integrować pokolenia
"Każdy wiek może być złoty", to hasło tegorocznej edycji Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego. Sąsiedzka wymiana roślin, meeting planszówkowy, spotkanie rękodzielników, warsztaty genealogiczne i bajkopisarskie, śniadanie międzypokoleniowe, speed friending, to tylko część z zaplanowanych atrakcji
Od 24 do 30 kwietnia odbędzie się ponad 120 wydarzeń skierowanych do osób z różnych grup wiekowych w ramach Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego. Hasło tegorocznej edycji to „Każdy wiek może być złoty”. W muzeach, domach kultury, bibliotekach oraz w Centrach Aktywności Międzypokoleniowej będą organizowane warsztaty, koncerty, spacery, spotkania i wykłady. Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny.
-Dialog i współpraca międzypokoleniowa jest możliwa, co widzimy na przykładzie działalności Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie – podkreśla Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy – Dlatego zapraszam wszystkich na Warszawski Tydzień Międzypokoleniowy. To 120 wydarzeń w całym mieście, które – mam nadzieję – przyciągną także uczestników, którzy do tej pory nie brali udziału w takich przedsięwzięciach. Będzie to także okazja do zapoznania się z ofertą lokalnych instytucji: dzielnicowych bibliotek i domów kultury – dodała wiceprezydentka.
W programie Tygodnia Międzypokoleniowego znalazło się wiele niecodziennych propozycji. W nowo otwartym CAM-ie na Białołęce odbędzie się wymiana książek, gier planszowych i puzzli, w bibliotece nr 65 zajęcia z tworzenia obrazów strukturalnych z użyciem gipsu, a także wymienialnia przepisów kulinarnych. Z kolei w Muzeum Warszawy będzie można wziąć udział w warsztatach bajkopisarskich i graficznych, a w CAM-ie Nowolipie zaplanowano międzypokoleniowy turniej darta, trening funkcji poznawczych oraz tzw. speed friending, który będzie okazją do poznania nowych osób.
29 kwietnia obchodzony będzie Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej.
fot. UMW