mobile
REKLAMA

Będą integrować pokolenia

"Każdy wiek może być złoty", to hasło tegorocznej edycji Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego. Sąsiedzka wymiana roślin, meeting planszówkowy, spotkanie rękodzielników, warsztaty genealogiczne i bajkopisarskie, śniadanie międzypokoleniowe, speed friending, to tylko część z zaplanowanych atrakcji

oprac. NKK
Będą integrować pokolenia

Od 24 do 30 kwietnia odbędzie się ponad 120 wydarzeń skierowanych do osób z różnych grup wiekowych w ramach Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego. Hasło tegorocznej edycji to „Każdy wiek może być złoty”. W muzeach, domach kultury, bibliotekach oraz w Centrach Aktywności Międzypokoleniowej będą organizowane warsztaty, koncerty, spacery, spotkania i wykłady. Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny.

-Dialog i współpraca międzypokoleniowa jest możliwa, co widzimy na przykładzie działalności Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie – podkreśla Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy – Dlatego zapraszam wszystkich na Warszawski Tydzień Międzypokoleniowy. To 120 wydarzeń w całym mieście, które – mam nadzieję – przyciągną także uczestników, którzy do tej pory nie brali udziału w takich przedsięwzięciach. Będzie to także okazja do zapoznania się z ofertą lokalnych instytucji: dzielnicowych bibliotek i domów kultury – dodała wiceprezydentka.

W programie Tygodnia Międzypokoleniowego znalazło się wiele niecodziennych propozycji. W nowo otwartym CAM-ie na Białołęce odbędzie się wymiana książek, gier planszowych i puzzli, w bibliotece nr 65 zajęcia z tworzenia obrazów strukturalnych z użyciem gipsu, a także wymienialnia przepisów kulinarnych. Z kolei w Muzeum Warszawy będzie można wziąć udział w warsztatach bajkopisarskich i graficznych, a w CAM-ie Nowolipie zaplanowano międzypokoleniowy turniej darta, trening funkcji poznawczych oraz tzw. speed friending, który będzie okazją do poznania nowych osób.

29 kwietnia obchodzony będzie Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej.

 

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda