Będzie zielono w Warszawie
Projekty związane z szeroko rozumianą zielenią miejską oraz remonty i budowa dróg rowerowych to pomysły, na które najchętniej głosowali mieszkańcy stolicy w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Sprawdzamy co zostanie zrealizowane w przyszłym roku.
Ochota
Z osiemdziesięciu jeden projektów zgłoszonych na Ochocie zrealizowanych zostanie piętnaście z nich. Dzięki budżetowi obywatelskiemu wyremontowane zostaną alejki parkowe w Parku Szczęśliwickim; nasadzone zostaną nowe kwiaty, krzewy, trawy ozdobne i drzewa w obszarze wyznaczonym przez ulice: Kopińską, Białobrzeską, Bitwy Warszawskiej 1920 roku i Grójecką; zakupione zostaną nowe zbiory do ochockich bibliotek; nastąpi szczegółowy przegląd i konserwacja metalowych i drewnianych elementów urządzeń na placach zabaw i osiedlowych boiskach.
Ursus
W Ursusie w przyszłym roku zostanie zrealizowanych siedemnaście pomysłów. Co chcieli mieszkańcy, aby powstało w tej części stolicy? Wśród zwycięskich pomysłów znalazła się m.in.: budowa fontanny na Placu 1000-lecia; budowa Park Street Workoutu przy ul. Dzieci Warszawy; modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II; stworzenie multisensorycznego placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci czy też zakup telewizora dla Klubu Seniora „Promyk”.
Włochy
Dwadzieścia cztery projekty za łączną kwotę 1 717 792 zł zostanie zrealizowanych w 2023 roku we Włochach. Pieniądze te zostaną spożytkowane m.in. na: monitoring w Parku Cietrzewia; stojaki na hulajnogi na terenie dzielnicy; nowe nasadzenie drzew i krzewów na zieleńcu przy ul. Naukowej; zakup gier planszowych dla bibliotek na terenie dzielnicy; letnie teatrzyki dla najmłodszych w Parku Kotańskiego; barwne krzewy na Placu Wolności przy ul. Dymnej oraz zakup maszyn do waty cukrowej i popcornu dla Miejsca Aktywności Lokalnej we Włochach mieszczącego się przy ul. Rejonowej 6/8.
Marcin Kalicki