mobile
REKLAMA

Bezpieczniej i przyjaźniej na Dobrej

Nowy wygląd zyskały tereny przylegające do ul. Dobrej. Zarząd Dróg Miejskich przeprowadził inwestycję, dzięki której arteria zyskała zatokę postojową. Powstał również nowy chodnik, a to jeszcze nie wszystkie zmiany wprowadzone wokół tej śródmiejskiej ulicy.

Marcin Kalicki
Bezpieczniej i przyjaźniej na Dobrej

- Chodnik powstał na 120-metrowym odcinku od ul. Gęstej do ul. Karowej. To niemal 300 m kw. nowej nawierzchni. Wybudowany trotuar ułatwi m.in. dojście do przystanku autobusowego Dobra 01. Wzdłuż nowego chodnika powstała zatoka postojowa z kilkunastoma nowymi miejscami do parkowania równoległego. Parkowanie udało się wydzielić na jezdni, która zamiast 10 m ma teraz 7,5 m szerokości - informują przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich.

Przy okazji realizacji tej inwestycji wykonane zostały także prace zgłoszone w ramach budżetu partycypacyjnego. - naprzeciwko BUW-u powstał azyl na przejściu dla pieszych. Dzięki zmianie geometrii wlotu ul. Gęstej poszerzony został również chodnik po południowo-zachodniej stronie. Poprawiliśmy również widoczność pieszych, odsuwając parkowanie od zebry. Zamiast tego przy przejściu powstał nowy zieleniec - dodają drogowcy.

Z inwestycji zadowoleni są okoliczni mieszkańcy oraz studenci. - Często przyjeżdżam tu do biblioteki o różnych porach. Czasem ciężko jest znaleźć miejsce, aby zaparkować samochód, dlatego powstanie zatoki uważam za rewelacyjny pomysł ułatwiający nieco nam, kierowcom życie - mówi Kacper Jasiak. - Chodnik i zatoka powinna powstać w tym miejscu już dawno, ale jak to się mówi, lepiej późno niż wcale. Wystarczy teraz spojrzeć i widać, jak to miejsce powinno wyglądać zawsze. W końcu jest równo, można spokojnie przejść, a i autobus przy gorszej pogodzie nie ochlapie - powiedział Stanisław Kalisz.

Inwestycja przeprowadzona na Śródmieściu na pewno poprawi bezpieczeństwo w tej części dzielnicy, a także spowoduje, że będzie wygodniej i przyjaźniej.

Fot. Zarząd Dróg Miejskich

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda