mobile
REKLAMA

Biblioteka Uniwersytecka otwiera się na nocnych marków

Od 2 października, czyli od rozpoczęcia nowego roku akademickiego. studenci Uniwersytetu Warszawskiego będą mogli korzystać z biblioteki przez całą dobę. To efekt nowego rozporządzenia rektora

Jakub Bielawski
Biblioteka Uniwersytecka otwiera się na nocnych marków

BUW dla sów

Władze Uniwersytetu Warszawskiego od lat rozszerzają godziny otwarcia biblioteki podczas sesji egzaminacyjnych, realizując inicjatywę "BUW dla sów". W kwietniu rektor podjął decyzję o rozpoczęciu pilotażowego programu, zgodnie z którym gmach Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej był otwarty przez całą dobę dwa razy w tygodniu, konkretnie w poniedziałki i soboty. Inicjatywa ta była rezultatem postulatów studentów skierowanych do władz rektorskich.

Podczas letniej sesji egzaminacyjnej w roku akademickim 2022/23, która trwała od 12 czerwca do 1 lipca, biblioteka była otwarta przez całą dobę przez cały tydzień, co zapewniło studentom większą dostępność i możliwość korzystania z jej zasobów w dogodnych godzinach, zwłaszcza w okresie intensywnego przygotowywania się do egzaminów.

Całodobowa biblioteka uniwersytecka

Kilka dni temu jednak, władze Uniwersytetu Warszawskiego podjęły decyzję o tym, że gmach uniwersyteckiej biblioteki będzie czynny już na stałe przez całą dobę.

- Dziś mogę już potwierdzić, że decyzją JM Rektora Alojzego Z. Nowaka od 2 października BUW już na stałe będzie działać 24/7 – poinformował w mediach społecznościowych Sławomir Żółtek, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia Uniwersytetu Warszawskiego. - Bardzo się cieszę, że tak wielu i wiele z Was korzysta z BUW zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy – dodał we wpisie.

Według informacji podanych przez "Gazetę Stołeczną" na początku lipca, nie brakowało chętnych do korzystania z biblioteki w środku nocy. Dziennik opisywał, że w jedną z nocy w trakcie letniej sesji egzaminacyjnej w bibliotece uczyło się około 370 osób. To dowodziło, że przedłużone godziny otwarcia biblioteki podczas sesji były bardzo mile widziane przez studentów i stanowiły istotne wsparcie dla ich nauki.

fot. wikipedia.org/Adrian Grycuk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda