mobile
REKLAMA

Brali zaliczki za wynajem cudzego lokalu

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali parę oszustów oferujących na wynajem mieszkania nie będące ich własnością. Za pośrednictwem popularnego portalu internetowego zamieszczali ogłoszenia, brali zaliczki za wynajem lokalu i znikali. 30-latka i jej 31-letni partner odpowiedzą za oszustwo, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

Informacja prasowa
Brali zaliczki za wynajem  cudzego lokalu

Końcem lutego br. do komendy przy ul. Malczewskiego zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustów wynajmujących cudze mieszkania. Zainteresowana wynajmem  mieszkania w atrakcyjnej części Mokotowa, skorzystała z oferty umieszczonej na jednym z portali internetowych.

Po wstępnych uzgodnieniach spotkała się w wyznaczonym przez oferentów miejscu i po podpisaniu umowy wręczyła rzekomym właścicielom 5600 złotych zaliczki. Co stanowiło zapłatę za pierwszy miesiąc wynajmu jak również kaucję. W zamian otrzymała klucze. Gdy następnego dnia okazało się, że zamki w drzwiach zostały wymienione, a właścicielami lokalu są zupełnie inne osoby, przekonała się, że padła ofiarą oszustwa.


Policjanci prowadzący tę sprawę ustalili już dwóch pokrzywdzonego, którzy stracili w ten sposób ponad 11 000 złotych. Wiadomo jednak, że oszukanych w ten sposób osób, może być znacznie więcej.


Zatrzymana para, uczyniła sobie z tego procederu, stałe źródło dochodu, a podczas zatrzymania okazało się, że 31-latek był już w przeszłości wielokrotnie karany.  Tym razem para usłyszała dwa zarzuty oszustwa, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy z mokotowskiej komendy ustalają rzeczywistą liczbę oszustw jakich zatrzymani mogli się dopuścić. Jednocześnie proszą o kontakt osoby, które padły ofiarą takiego przestępstwa, a jeszcze tego faktu nie zgłosiły.

Postepowanie objete jest nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda