mobile
REKLAMA

Burze mózgów nad #Warszawa2030

Co zrobić, aby mieszkańcy Warszawy byli aktywni w wymiarze indywidualnym, ale też w działaniach na rzecz miasta? Jak w stolicy połączyć tradycję z nowoczesnością? Co zrobić, aby Warszawa była otwarta na świat? Na te i inne pytania szukać będziemy odpowiedzi na Burzach Mózgów w ramach prac nad strategią rozwoju Warszawy.

TAGI Warszawa
Burze mózgów nad #Warszawa2030

Warszawskie Burze Mózgów to wydarzenia skierowane przede wszystkim do społeczników, przedstawicieli organizacji pozarządowych i ruchów miejskich oraz mieszkańców, którzy interesują się rozwojem Warszawy. Tym razem to mieszkańcy zabiorą głos i przedstawią swoje rozwiązania dla Warszawy w 2030 roku w tematach: aktywni mieszkańcy, przyjazne miejsce i otwarta metropolia. Aby móc wygłosić referat podczas jednego z 3 spotkań, należy wcześniej przesłać zgłoszenie tematu oraz abstraktu wystąpienia. Burze mózgów odbędą się w soboty, 21 maja, 4 i 11 czerwca od godz. 10.30. Spotkanie przewidziane jest na ok. 100 osób.

Harmonogram wydarzeń:
Warszawska Burza Mózgów: Aktywni Mieszkańcy – sobota, 21 maja, godz. 10.30, Fort Sokolnickiego (ul. Stefana Czarnieckiego 51)
W ramach tego spotkania szukamy odpowiedzi na pytania:
– co zrobić, aby mieszkańcy Warszawy byli aktywni w wymiarze indywidualnym?
– co zrobić, aby mieszkańcy Warszawy tworzyli wspólnotę i angażowali się w działania na rzecz miasta?
Zgłaszanie propozycji wystąpień do 9 maja.

Warszawska Burza Mózgów: Przyjazne miejsce – sobota, 4 czerwca, godz. 10.30
W ramach tego spotkanie szukamy odpowiedzi na pytanie co zrobić, aby Warszawa była miejscem wygodnym do życia i działania, w którym umiejętnie łączone są:
– tradycja z nowoczesnością,
– lokalność z wielkomiejskością,
– środowisko miejskie ze środowiskiem przyrodniczym?
Zgłaszanie propozycji wystąpień do 16 maja.

Warszawska Burza Mózgów: Otwarta metropolia – sobota, 11 czerwca, godz. 10.30
W trakcie tego spotkania będziemy szukać odpowiedzi na pytanie co zrobić, aby Warszawa była miastem otwartym na świat, śmiało wychodzącym na przeciw wyzwaniom, wyjątkowym środowiskiem do kreowania i rozwijania idei, pomysłów.
Zgłaszanie propozycji swoich wystąpień do 22 maja.

Zgłoszenia propozycji wystąpień należy wysyłać na warszawa2030@um.warszawa.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, tytuł wystąpienia oraz jego krótki zarys/ abstrakt (do 800 znaków). Każde wystąpienie może trwać do 15 minut.

Wszystkich chętnych do udziału jako słuchacz, prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: warszawa2030@um.warszawa.pl. Należy podać imię i nazwisko oraz pełną nazwę wydarzenia.

Prace nad aktualizacją strategii rozwoju Warszawy do 2030 r.
Strategia rozwoju to dokument określający, w jakim kierunku ma rozwijać się miasto przez następne kilkanaście lat. Pokazuje, jakie cele rozwojowe są najważniejsze. Pozwala też wskazać najistotniejsze działania, na które mają być przeznaczone środki z budżetu miasta. Ta strategia to jeden z najważniejszych dokumentów, który dotyczy każdego mieszkańca stolicy.

W ramach prowadzonych działań wypracowana została wizja Warszawy w 2030: Warszawa w 2030 r. to aktywni mieszkańcy, przyjazne miejsce, otwarta metropolia.

Więcej informacji: www.2030.um.warszawa.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda