mobile
REKLAMA

Były więzień szykował się do kolejnego morderstwa

Mogło dojść do kolejnego morderstwa w Warszawie, jednak dzięki współpracy policji ze stolicy i Bydgoszczy udało się zapobiec tragedii. Jak relacjonuje policja zatrzymano 44-latka, który przygotowywał się do zamachu na życie innego mężczyzny. Znaleziono przy nim „koktajle” z benzyną, miecz i nóż. Mężczyzna niedawno opuścił więzienne mury, gdzie odbywał wyrok za zabójstwo.

oprac. NKK
Były więzień szykował się do kolejnego morderstwa

Gdyby nie sprawna współpraca policji z Bydgoszczy i Warszawy dziś prawdopodobnie pisalibyśmy o kolejnym morderstwie. 44-latek z Torunia planował zamach na życie innego mężczyzny. Jak relacjonuje bydgoska policja ustalono, że podejrzewany przygotował łatwopalne mieszaniny płynów z benzyną oraz miecz przypominający samurajską broń i składany nóż, po czym wyposażony w te przedmioty udał się do Warszawy.

O ewentualnym zagrożeniu została poinformowana policja w stolicy, gdy mężczyzna pojawił się w Warszawie funkcjonariuszom udało się go zatrzymać. 

-  W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy nim słoiki z łatwopalną cieczą, miecz i nóż - podkreśla policja.

44-latek został przewieziony do Torunia, tam usłyszał zarzut dotyczący przygotowań do popełnienia zabójstwa. Tego samego dnia sąd przychylił się do wniosku śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

W związku z tym, że mężczyzna jest recydywistą, grozi mu kara nawet 22 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Szczegółowe motywy jego działania i inne okoliczności tej sprawy będą przedmiotem prokuratorskiego śledztwa.

Mężyczna w ubiegłym roku opóścił więzienie, gdzie odbywał karę za zabójstwo.

 

fot. Policja

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda