mobile
REKLAMA

„Cele na rundę wiosenną są niezmienne”

Już za niespełna miesiąc do zmagań na boiskach Ekstraligi wracają rugbistki Legii Warszawa. Jak wyglądały przygotowania wicemistrzyń Polski do rundy wiosennej?

Marcin Kalicki
„Cele na rundę wiosenną są niezmienne”

Rozpoczęliśmy przygotowania do właściwego sezonu wraz z początkiem stycznia. W okresie styczeń-luty trenujemy systemem 4-5 treningów rugbowo-motorycznych oraz 2-3 jednostki siłowe. Podczas treningów ściśle współpracujemy z trenerami przygotowania motorycznego: Mariuszem Ilczukiem z Warsztat Formy oraz z Karolem Romańskim z Wyspa Siły. Jest to okres bardzo ciężkiej pracy. Większość dziewczyn „podjęło rękawicę” i trenuje bardzo sumienie. Niestety nie omijają nas drobne kontuzje i choroby, które o tej porze roku niestety są normą. Dodatkowo Tamara Czumer-Iwin, Ilona Zaishliuk i Monika Pietrzak przez większość czasu uczestniczą w zgrupowaniach Reprezentacji Polski przygotowującej się do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie, co również nie ułatwia w idealnym przygotowaniu drużyny. Niemniej jednak jestem umiarkowanie zadowolony z tego okresu – mówi Filip Cackowski, trener rugbistek Legii.  

Same treningi siłowe to jednak nie wszystko. – W lutym udało nam się również rozegrać bardzo owocny sparing z drużyną mistrza Polski Biało Zielone Ladies Gdańsk. W marcu stopniowo będziemy schodzić z obciążeń siłowych i szukać świeżości i dynamiki, która ma przyjść pod koniec marca wraz z pierwszym turniejem Mistrzostwa Polski, który planowany jest na 23 marca. Tydzień przed tym terminem planujemy jeszcze kilkudniowe zgrupowanie w Spale by na spokojnie ułożyć taktykę przed pierwszy wiosennym turniejem – przekonuje trener Cackowski.  

Skład wicemistrzyń Polski na rundę wiosenną pozostał niemal identyczny, jak na wiosnę. Nie zmienił się również cel, jaki mają postawiony legionistki na koniec sezonu. – Odnośnie składu, nie powinien się od znacznie różnić od tego w jakim występowaliśmy jesienią. Rozmawiamy jeszcze o 1-2 wzmocnieniach, ale na dziś jest zbyt wcześnie by podawać nazwiska. Cele na rundę wiosenną są niezmienne, czyli obrona wicemistrzostwa Polski i wyrównana walka z mistrzyniami Polski z Gdańska, jak również walka o brązowy medal mistrzostw Polski przez naszą drugą drużynę, występującą na licencji Mazovii Mińsk Mazowiecki – zaznacza Filip Cackowski.

/Marcin Kalicki/

Fot. Bartosz Piątkowski

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda