mobile
REKLAMA

Co będzie realizowane z budżetu obywatelskiego?

Projekty związane z szeroko rozumianą zielenią miejską oraz remonty i budowa dróg rowerowych to pomysły, na które najchętniej głosowali mieszkańcy stolicy w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Sprawdzamy co zostanie zrealizowane w przyszłym roku.

Marcin Kalicki
Co będzie realizowane z budżetu obywatelskiego?

Bemowo

Z 83 projektów zgłoszonych na Bemowie zrealizowanych zostanie 31 z nich. Dzięki budżetowi obywatelskiemu na przystankach Os. Leśne 01 i 02 oraz Fort Bema 01 i 02 pojawią się wiaty z zielonymi nasadzeniami na ich dachu, odnowiona zostanie tzw. brama Strzeleckich, posadzone zostaną drzewa - grujeczniki japońskie w Parku Górczewska oraz szpaler hortensji wzdłuż chodnika przy ul. Dywizjonu 303 czy też zorganizowane zostaną warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Najdroższym pomysłem na Bemowie jest „Bezpłatne pływanie i nowe atrakcje na Pingwinie – multimedialna zjeżdżalnia i grota solna” (970 000zł). Projekt zakłada bezpłatne wejścia na basen dla 250 osób tygodniowo. Ponadto obecną zjeżdżalnię zastąpić ma multimedialna zjeżdżalnia. Dodatkowo obok zjeżdżalni ma powstać grota solna z tężnią solankową.

Bielany

Na Bielanach w przyszłym roku zostanie zrealizowanych 19 pomysłów. Co chcieli mieszkańcy, aby powstało w tej części stolicy? Wśród zwycięskich pomysłów znalazła się m.in.: budowa paneli fotowoltaicznych na dachach bielańskich przedszkoli; nasadzenia krzewów, kwiatów i bylin wzdłuż ul. Żeromskiego; modernizacja podwórek znajdujących się w różnych częściach dzielnicy; organizacja bezpłatnych seansów filmowych dla mieszkańców Bielan w ramach kina plenerowego; zakup dziesięciu defibrylatorów ratujących życie i umieszczenie ich w placówkach edukacyjnych czy budowa ogólnodostępnej, bezpłatnej ścianki wspinaczkowej.

Wola

Dziesięć projektów za łączną kwotę 5 662 181 zł zostanie zrealizowanych w 2023 roku na Woli. Pieniądze te zostaną spożytkowane m.in. na budowę dróg rowerowych i łączników. Nowe ścieżki powstaną w pięciu miejscach: ul. Płocka (od ul. Kasprzaka do ul. Ludwiki), Okopowa-Gibalskiego (odcinek łączący ul. Gibalskiego z przejazdem przez ul. Okopową), na ul. Elekcyjnej w Parku Szymańskiego przy amfiteatrze. Zaplanowano również dwa zjazdy wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia do Lasku na Kole i w Parku Moczydło na skrzyżowanie ulic Deotymy i Batalionu „Pięść”. Ponadto wzdłuż wolskich ulic i w parkach posadzonych zostanie dwieście drzew, wrotkowisko w Parku Szymańskiego zostanie wyremontowane, a na skarpie przed budynkiem przy ul. Okopowej 56 założona zostanie łąka kwietna.

Żoliborz

Mieszkańcy stolicy wybrali osiemnaście pomysłów, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku na terenie dzielnicy. Co zyskało największe poparcie? Wśród zwycięskich projektów są: modernizacja nawierzchni boiska przy LXIV LO im. Witkacego; powstanie muralu na jednej ze ścian Szkoły Podstawowej nr 267; posadzenie krzewów przy ul. gen. Zajączka wzdłuż skarpy przy chodniku przy Zespole Szkół nr 31; instalacja automatu z karmą dla dzikiego ptactwa na terenie Glinianek Włościańskich czy też zajęcia stolarskie dla początkujących w Centrum Aktywności Lokalnej przy pl. Grunwaldzkim.

Marcin Kalicki

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda