mobile
REKLAMA

Co dalej z autobusami linii 136?

Radni Stowarzyszenia Otwarty Ursynów chcą poprawienia funkcjonowania linii autobusowej 136. Interpelację w tej sprawie złożył Piotr Skubiszewski, który proponuje, aby podzielić trasę popularnego autobusu i stworzyć dwie linie.

Marcin Kalicki
Co dalej z autobusami linii 136?

"Autobusy tej linii regularnie odnotowują poważne opóźnienia. Nierzadko mieszkańcy zmuszeni są do oczekiwania na autobus nawet przez 40 minut. Dzieje się tak prawdopodobnie z uwagi na to, że trasa linii 136 jest bardzo długa i przebiega przez kilka miejsc o ogromnej kongestii. Autobusy linii 136 stoją w korkach na ul. Rzymowskiego, w porannym i południowym szczycie także na ul. Wołowskiej i Al. Żwirki i Wigury, natomiast po stronie dzielnicy Wola, w Al. Prymasa Tysiąclecia, ul. Kasprzaka, ul. Skierniewickiej, ul. Wolskiej i ul. Płockiej. Nie jest to rzadkie zjawisko, gdy trzy opóźnione autobusy tej linii przyjeżdżają na przystanek w jednej chwili. Taka sytuacja nie buduje zaufania do transportu publicznego, którego immanentną cechą powinna być m.in. punktualność" - napisał radny Skubiszewski w interpelacji.

Wskazuje on także propozycję rozwiązania tematu. "Dlatego proponuję rozważenie podzielenia tej linii na dwie osobne: Cynamonowa – Szczęśliwice (pierwsza trasa – najlepiej jako nr 136), Szczęśliwice – Młynów (druga trasa – jako nowa linia, najlepiej po konsultacji z mieszkańcami tamtych obszarów). Taki podział trasy zachowa połączenie dzielnicy Ursynów z Młynowem (z przesiadką, choć dziś można już tę trasę pokonać szybciej: metro +autobus/tramwaj), ale jednocześnie może sprawić, że linia ta stanie się bardziej punktualna (przez to też bardziej użyteczna dla obsługi lokalnego transportu w dzielnicy Ursynów, a także innych dzielnic)" - proponuje Piotr Skubiszewski.

Co na taką propozycję mieszkańcy Woli? - Linia 136 to popularna u nas linia. Fakt, że autobusy nie przyjeżdżają punktualnie, ale wydaje mi się, że dla mnie i wielu mieszkańców Woli najważniejszy jest dojazd do szpitala na Banacha oraz do Wołoskiej. Może należy faktycznie rozdzielić tą długą trasę, ale raczej skusiłbym się na trochę inny jej podział, bardziej sprawiedliwy - mówi Krzysztof Zakrzewski, mieszkaniec Woli.

O tym czy i w jaki sposób problem opóźnień na trasie autobusów linii 136 rozwiąże Zarząd Transportu Miejskiego dowiemy się w przyszłym roku.

Fot. ZTM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda