mobile
REKLAMA

Ćwiczenia służb mundurowych w Hotelu InterContinental

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji wspólnie z żołnierzami Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariuszami Biura Ochrony Rządu oraz Państwowej Straży Pożarnej i pracownikami hotelu InterContinental Warszawa odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo gości ćwiczyli sprawność w działaniu w sytuacji zagrożenia, polegającej na wtargnięciu do hotelu osób uzbrojonych w broń palną i niebezpieczne materiały.

Ćwiczenia służb mundurowych w Hotelu InterContinental

Fot. www.hotelspotter.pl

Ćwiczenia zostały poprzedzone odprawą. Przedstawiciele służb omówili warianty działania i przekazali zadania poszczególnym zespołom bojowym. Następnie, już na miejscu, funkcjonariusze i żołnierze wykonywali obowiązujące w takich przypadkach procedury. Sprawne przemieszczanie się w zagrożonym obiekcie, zatrzymanie napastników i zabezpieczenie broni oraz materiałów niebezpiecznych - w tych elementach doskonalili swoje umiejętności policjanci Wydziału Realizacyjnego KSP, żołnierze Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu. Weryfikowali również poprawność reagowania pracowników ochrony hotelowej na stwierdzone zagrożenie.

"Bardzo się cieszę z tej współpracy, to nie są pierwsze i nie będą to ostatnie ćwiczenia w tym hotelu. Pozwalają na doskonalenie naszych procedur, integracji pracowników i ich współdzialania z odpowiednimi służbami. Bardzo istotne jest to, że ćwiczenia są dobrze odbierane przez naszych gości, zdających sobie sprawę z tego, jak poważnie traktujemy ich bezpieczeństwo." - tłumaczy Marten Schoenrock, Dyrektor Generalny hotelu.

„Ważne jest zaangażowanie pracowników hotelu. Dla Policji jest to możliwość ćwiczenia na obiekcie w realnych warunkach, a dla obsługi obiektu możliwość przetestowania własnych procedur. Ćwiczenia pozwalają na zgranie wszystkich służb, podmiotów i instytucji, które biorą w nich udział. W tym przypadku, m.in. Komendy Stołecznej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu i oddziału specjalnego Żandarmerii Wojskowej. Jak powiedział dyrektor hotelu, przekłada się to na bezpieczeństwo na różnych szczeblach od pojedynczych osób poprzez personel hotelu razem z gośćmi hotelowymi.” – przypomina asp. szt. Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy komendanta stołecznego Policji.

Przedstawiciel wydziału realizacyjnego KSP w swoim wystąpieniu przekazał, że "scenariusz ćwiczenia zakładał następujące warianty: wtargnięcie dwóch uzbrojonych sprawców, jeden posiadał broń palną, drugi niebezpieczną przesyłkę, która trafia do recepcji. Hotel informuje Policję o niezidentyfikowanej przesyłce. W tym samym czasie dwie służby BOR i Żandarmeria Wojskowa przywożą do hotelu osoby o statusie VIP. Dochodzi do ewakuacji tych osób, następnie neutralizacji zagrożenia ze strony minerów-pirotechników. Do działań włącza się również PSP. W tym czasie sprawcy próbują dokonać ataku na gości hotelowych. Celem tych ćwiczeń było także skoordynowanie działania poszczególnych służb na poziomie dowódczym i planistycznym".

St. kpt. Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej PSP Straż Pożarna dodał, że straż pożarna brała udział w dwóch epizodach - "ćwiczenia pozwoliły nam, poza współdziałaniem, poznać obiekt, a także personel hotelu. To jest bardzo ważne, bo błędy, które tutaj zauważymy można wyeliminować tak, aby uniknąć ich w rzeczywistej sytuacji".

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda