mobile

Czy w autobusach i tramwajach są apteczki? ZTM wyjaśnia

Radna Warszawy Karolina Zioło – Pużuk na początku marca podniosła temat braku apteczek pierwszej pomocy w stołecznych autobusach. W jednym z pojazdów przewrócił się pasażer potrzebne były rzeczy do zatamowania krwawienia okazało się, że takich na wyposażeniu autobusu nie ma. Czy była to jednorazowa sytuacja, czy szerszy problem. Zapytaliśmy o to Zarząd Transportu Miejskiego.

Anastasia Sychova
Czy w autobusach i tramwajach są apteczki? ZTM wyjaśnia

Stołeczna radna z Lewicy, Karolina Zioło – Pużuk na początku marca zwróciła uwagę na to, że na wyposażeniu autobusów komunikacji miejskiej brakuje apteczek pierwszej pomocy. Czy sytuacja, której była świadkiem to jednorazowe niedopatrzenie, czy standard? Jak się okazuje odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

O kwestie wyposażenia pojazdów komunikacji miejskiej w apteczki oraz procedury pomocy pasażerom zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Jak przekazał rzecznik ZTM Tomasz Kunert, apteczki są standardowym wyposażeniem wszystkich tramwajów kursujących po stolicy. Znajdują się także w kilkuset autobusach, choć nie we wszystkich pojazdach.

ZTM podkreśla, że kierowcy komunikacji miejskiej przechodzą szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia powinni oni udzielić pomocy w miarę swoich możliwości i umiejętności. Apteczki znajdują się także w samochodach nadzoru ruchu. Każdy inspektor jest przeszkolony z udzielania pierwszej pomocy.

Jak wyjaśnia rzecznik, za szczegółowe procedury dotyczące postępowania w sytuacjach medycznych odpowiadają operatorzy, czyli firmy realizujące przewozy na zlecenie miasta.

 

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda