mobile
REKLAMA

Długo wyczekiwane otwarcie przebudowanej ulicy Lazurowej

21 grudnia około godziny 13:00 ma zostać otwarta przebudowana wschodnia jezdnia ulicy Lazurowej na odcinku od ulicy Sterniczej do ulicy Górczewskiej.

Marcin Kalicki
TAGI
Długo wyczekiwane otwarcie przebudowanej ulicy Lazurowej

– Ulica Lazurowa na odcinku od Sterniczej do Górczewskiej ma dwie jezdnie po dwa psy ruchu. Na skrzyżowaniach z ulicami: Szobera, Batalionów Chłopskich, Człuchowską i Siemiatycką pojawiła się sygnalizacja świetlna. Po obydwu stronach ulicy wybudowano chodniki i drogi rowerowe, posadzono też drzewa. „Nowolazurową” można dojechać aż do Alej Jerozolimskich. Przebudowany odcinek ul. Lazurowej łączy się z wybudowanymi wcześniej odcinkami: fragmentem od Połczyńskiej do Lazurowej (oddanym do ruchu w 2016 r.), odcinkiem pomiędzy ul. Połczyńską a ks. J. Chrościckiego (2015 r.) i al. 4 Czerwca 1989 r. od Alej Jerozolimskich do ul. ks. J. Chrościckiego (otwartą w 2013 r.). Nowa trasa poprawia komunikację pomiędzy Bemowem, Włochami i Ursusem, umożliwiając sprawny dojazd do Alej Jerozolimskich i dróg ekspresowych na południu miasta – informuje stołeczny ratusz.

Nie będzie to jednak koniec prac w tym miejscu. Na jezdni zachodniej brakuje ostatniej warstwy nawierzchni. Będzie ona położona wiosną. W związku z otwarciem ulicy „Nowolazurowej” Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza dwie zmiany:

1. Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków SIEMIATYCKA 02, BATALIONÓW CHŁOPSKICH 02, CZŁUCHOWSKA 02, CZŁUCHOWSKA 03 oraz SZOBERA 02 na jezdni wschodniej w obrębie dotychczasowych lokalizacji.
2. Przystanki tymczasowe SIEMIATYCKA 52, CZŁUCHOWSKA 52, CZŁUCHOWSKA 53, BATALIONÓW CHŁOPSKICH 52 oraz SZOBERA 52 ulegną likwidacji”.

Otwarcie wschodniej jezdni ulicy Lazurowej pozwoli mieszkańcom Bemowa na łatwiejszy i nieco szybszy dojazd z i do domów.
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda