mobile
REKLAMA

Domek na wodzie - niezwykły nocleg dla poszukiwaczy spokoju

Chcesz sprawić, aby Twoje podróżowanie stało się bardziej ekscytujące? Budzić się z widokiem na jezioro, cieszyć się świeżym powietrzem i delektować się pięknymi krajobrazami? Wybierz nietypowy nocleg, który jednocześnie będzie tak blisko natury jak to tylko możliwe. Domek na wodzie, bo o nim mowa, to doskonały sposób na na oderwanie się od miejskiego zgiełku i zanurzenie się w pięknie przyrody. 

 

Artykuł sponsorowany
TAGI
Domek na wodzie - niezwykły nocleg dla poszukiwaczy spokoju

Fot. Nad Narvią - Domek na wodzie

"Na wodzie" to nie tylko pusty frazes - one rzeczywiście znajdują się na wodzie. Zazwyczaj są zbudowane na specjalnie przystosowanych platformach, tratwach lub łodziach, które umożliwiają im pływanie lub unieruchomienie na jeziorach, rzekach, zatokach lub innych akwenach wodnych. Domki projektuje się tak, aby zapewnić komfortowe i funkcjonalne warunki mieszkalne. Podobne do tych, które mamy na codzień w naszych mieszkaniach lub domach. A czasami nawet lepsze!

 

Kto powinien wybrać ten rodzaj noclegu?

Domki na wodzie to przede wszystkim dobry pomysł dla tych, którzy szukają spokoju i ciszy. Często położone są w odosobnionych miejscach, dzięki czemu pozwalają na relaks i oderwanie się od codziennych trosk. Nie mniej zadowoleni będą także miłośnicy natury. Jeśli kochacie przyrodę i szukacie jej bliskości, to będziecie zachwyceni pobytem w takim miejscu.

Domek na wodzie to także niezwykle klimatyczne, romantyczne i urocze miejsce dla par. Jeśli pragniecie spędzić czas tylko we dwoje, w wyjątkowej atmosferze to nie rozczarujecie się. Domek na wodzie to świetny sposób na romantyczny weekend, miesiąc miodowy, uczczenie rocznicy, lub innej ważnej okazji.

Fot. Costa del Kryspi

Mówiąc o tym, kto powinien wybrać domek na wodzie, nie można również nie wspomnieć o pasjonatach sportów wodnych. Bliskość wody sprawia, że są one doskonałą bazą do uprawiania takich aktywności jak pływanie, wędkowanie, kajakarstwo, żeglarstwo czy nurkowanie.

Domek na wodzie to także dobre miejsce na grupowy wypad ze znajomymi czy wakacje z dziećmi. To świetna okazja do wspólnego wypoczynku, zabawy i tworzenia niezwykłych wspomnień.

Fot. Czarna Perła

 

Gdzie w Polsce znajdziemy domki na wodzie?

Domki na wodzie to wyjątkowe obiekty, a z racji swoich wymagań i ograniczeń nie zobaczymy ich wszędzie. Obecnie znajdziecie je np. w Krainie Tysiąca Jezior. Mazurskie miejscowości oferują wiele możliwości wynajmu domków na wodzie na jeziorach, takich jak Niegocin, Śniardwy, Czos czy Mamry. Domki na wodzie wynajmiecie także na Pomorzu, w województwie wielkopolskim, małopolskim, dolnośląskim, a także w okolicach Warszawy.

Warto jednak dodać, że zainteresowanie tego typu obiektami, a także innymi formami glampingu, wciąż rośnie. Dzięki temu tego typu obiektów wciąż przybywa. Skąd ten wzrost? Wynika to z faktu, że coraz więcej osób poszukuje unikalnych i nietuzinkowych doświadczeń podczas podróży. Z drugiej zaś strony w dzisiejszym zabieganym świecie wiele z nas pragnie oderwać się od miejskiego zgiełku i spędzić czas w bliskości natury.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda