mobile
REKLAMA

Dramatyczna ucieczka poszukiwanego kierowcy

Policjanci podjęli pościg za kierowcą, który, chcąc uniknąć kontroli, podjął próbę ucieczki. Wkrótce został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna był  poszukiwany i  posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w organizmie ma 1,7 promila alkoholu

oprac. Klaudia Kwasek
Dramatyczna ucieczka poszukiwanego kierowcy

Funkcjonariusze policji zwrócili uwagę na opla, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Mundurowi postanowili sprawdzić, co jest tego przyczyną. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by zatrzymać pojazd. Po około 300 m kierowca opla zjechał na pobocze, jednak na widok wysiadającego z radiowozu funkcjonariusza, ponownie ruszył. Policjanci ostatecznie wyprzedzili opla i zablokowali mu drogę, uniemożliwiając 36- latkowi dalszą ucieczkę.

Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim wydał za mężczyzną nakaz doprowadzenia, celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności, a Sąd Rejonowy w Płońsku kolejny nakaz doprowadzenia, w celu odbycia łącznej kary 3 lata więzienia.

Na tym nie koniec. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że mężczyzna posiada wydany przez nowodworski sąd, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mundurowi wyczuli też od niego alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 36- latek ma 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Został zatrzymany. Najbliższe 3 lata spędzi teraz w więzieniu. Poniesie również odpowiedzialność karną za kolejne przestępstwa, których się dopuścił. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu pomimo dożywotniego zakazu oraz jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 5 lat więzienia.

fot. KSP

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda