Dziś drugi dzień Wilanów Royal Jazz Festiwal
Zapraszamy w dniu dzisiejszym na Wilanów Royal Jazz Festiwal. Scena plenerowa Royal Wilanów znajduje się przy ul. Klimczaka 1, a koncerty zaczynają się o godz.19 oraz 20.15 - wstęp wolny
Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Ludwik Rakowski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Hubert Królak, Centrum Kultury Wilanów i Royal Wilanów zapraszają na drugą odsłonę festiwalu jazzowego w gościnnych progach Royal Wilanów – Wilanów Royal Jazz Festiwal.
Uwaga! W razie deszczowej pogody koncerty będą się odbywały w siedzibie Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3.
Dziś o godz.19 wystąpi Electric Shepherd, a o godz. 20.15 Piotr Matusik Trio Independence
Electric Shepherd
Marek Stryszowski (saksofony, wokal, EWI, loops)
Krzysztof Ścierański (gitara basowa, gitara)
Sławomir Berny (instrumenty perkusyjne, perkusja)
ELECTRIC SHEPHERD powstał w 1986 roku, jego twórcą i liderem jest Marek Stryszowski – saksofonista, wokalista i kompozytor, który po rozstaniu się z legendarnym LABORATORIUM założył swoją nową formację muzyczną stylistycznie nawiązującą do worldmusic.Ten element zasadniczo wyróżnia ELECTRIC SHEPHERD spośród innych zespołów, z którymi obecnie występuje Marek Stryszowski, tj. w reaktywowanym Laboratorium oraz drugiej własnej formacji LITTLE EGOISTS. ELECTRIC SHEPHERD od początku istnienia zaczął występować na prawie wszystkich ważniejszych festiwalach i koncertach w kraju i za granicą. Styl muzyki koncertów Electric Shepherd Marka Stryszowskiego współcześnie określany jest jako FFM, czyli Future Fusion Music. W programie koncertowym zespołu znajduje się m.in. repertuar z realizowanej obecnie płyty Marka Stryszowskiego BLACK PERCHERON, w nagraniu której uczestniczą obecni muzycy Electric Shepherd.
Piotr Matusik Trio Independence
Piotr Matusik (piano)
Alan Wykpisz (kontrabas)
Patryk Dobosz (perkusja)
Trio prezentuje się albumem „Independence” nie tylko jako ortodoksyjnie sformatowany modern-jazzowy band, ale szuka inspiracji także w ultranowoczesnych strukturach. Z jednej strony są to inklinacje wprowadzające zachwyt nad elektronicznym brzmieniem, z drugiej zachowawczy szacunek do jazzowej tradycji. Zarówno pianista Piotr Matusik, jak i kontrabasista Alan Wykpisz, i perkusista Patryk Dobosz stanowią niezwykle zgrabny i spójny twór, dla którego kreacja brzmienia jest oczywistą, jazzową nonszalancją. Ciekawe melodyczne skojarzenia przeplatają się spójnymi improwizacjami, by nad całością panować matematyczno-logiczną dyscypliną muzyczną [Dionizy Piątkowski].
fot.UDWilanów