mobile
REKLAMA

Endoprotezoplastyka stawu barkowego

Stawy człowieka nie są niezniszczalne i niestety to najczęściej właśnie one zużywają się wraz z upływem lat i przestają spełniać swoje zadanie. To właśnie dlatego w medycynie rozpoczęto prace nad stworzeniem czegoś, co mogłoby zastąpić nasz staw – na tyle skutecznie, abyśmy mogli przez wiele lat dalej korzystać ze swojego barku czy biodra. Tak powstała endoproteza. Przez wiele lat udoskonalano oczywiście sposób umieszczania jej w ciele człowieka oraz to, z jakiego materiału jest ona tworzona - początkowo zdarzało się, że organizm po pewnym czasie reagował na endoprotezę stanem zapalnym i musiała być ona usuwana. Obecnie się to już nie zdarza.

Artykuł sponsorowany
Endoprotezoplastyka stawu barkowego

Endoproteza barku jest bardzo często zalecanym dzisiaj zastępstwem dla naszego stawu, który przez lata był niszczony chorobą zwyrodnieniową. Można ją co prawda przez długie lata spowalniać przy pomocy ćwiczeń czy leków - ale w końcu i tak spowoduje ona, że nie będziemy już w stanie podnosić barku czy chwytać przedmiotów. Endoproteza barku daje nam szansę na powrót do swojego dawnego życia.
 

Kto powinien z tego skorzystać? 

 

O naszej chorobie zwyrodnieniowej najpewniej dowiemy się wtedy, gdy nie będziemy w stanie poradzić sobie z bólem barku. Możemy mieć problemy z prowadzeniem samochodu, a jeżeli pracujemy fizycznie to szybko zaczniemy mieć też trudności z wykonywaniem swoich obowiązków. Wtedy warto udać się na konsultację do ortopedy, który zadecyduje, jakie leczenie przyda nam się obecnie najbardziej. Jeżeli wyczerpiemy już wszystko to, co oferuje nam fizjoterapia czy farmakologia – wtedy właśnie w rozmowach z ortopedą na pewno pojawi się endoproteza barku.  

 

Endoproteza barku może być wykorzystana także u osób walczących z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Zdarzają się też sytuacje, w których taka endoproteza musi zostać założona u osoby młodszej - tutaj najczęściej jest to spowodowane urazem, w wyniku którego doszło do znacznego uszkodzenia stawu barkowego. To ogromna szansa dla człowieka, który w jednej chwili doznał tak poważnego wypadku.
 

Efekty przeprowadzenia operacji 

Operacja wszczepienia endoprotezy trwa 1-2 godziny i jest przeprowadzana w pełnym znieczuleniu – pacjent nie czuje więc żadnego bólu czy dyskomfortu. Po pewnym czasie od operacji może on rozpocząć ćwiczenia pod kontrolą specjalisty – taka fizjoterapia, jeżeli jest wykonywana w sposób prawidłowy, pomaga o wiele szybciej wrócić do formy. Oczekiwane efekty, jakie powinna zapewnić nam endoproteza barku to odzyskanie pełni sił i możliwość wykonywania wszelkich czynności, które wykonywaliśmy przed urazem czy rozwojem choroby zwyrodnieniowej. Pacjent powinien więc posługiwać się barkiem bez bólu - zarówno podczas ćwiczeń, jak i pracy czy prowadzenia samochodu. W Warszawie polecamy klinikę Medi Horizon Clinic.

Fot. mat. pras.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda