Film przedstawiający pracę Pogotowia Porządkowego
Kiedy mówimy o służbach działających w mieście, rzadko pamiętamy o tych, którzy dbają o porządek w mieście podczas wypadków i pożarów. Pogotowie porządkowe dba o to, by nieporządek nie powodował utrudnień w komunikacji i nie stanowił niebezpieczeństwa dla użytkowników ruch, ale nie tylko.
Zarząd Oczyszczania Miasta opublikował film przedstawiający pracę Pogotowia Porządkowego. „W gotowości do interwencji przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dba o bezpieczeństwo i porządek na warszawskich ulicach” – reklamują pracownicy ZOM. Od początku roku Pogotowie Porządkowe wyjeżdżało do akcji już niemal 6 tys. razy. Posprzątało po około 2 tys. wypadków i kolizji, ponad 2 tys. razy zbierało zagubione ładunki i likwidowało plamy z paliw o łącznej powierzchni niemal 300 tys. mkw.
Ładunki, które spadły z samochodów, szkło i elementy karoserii po wypadkach, rozlane paliwa czy skutki nawałnic i zalań – gdy pojawią się na jezdni, stanowią zagrożenie dla kierowców i pieszych. W takich sytuacjach szybko reaguje Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta, które usuwa z ulic zagrażające bezpieczeństwu przedmioty i plamy stwarzające ryzyko poślizgu.
Pogotowie Porządkowe interweniuje na wskazanie Zarządu Oczyszczania Miasta, gdzie trafiają zgłoszenia o potrzebie interwencyjnego posprzątania. Otrzymujemy je z Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Służby Dyżurnej Centrum Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy oraz od kontrolerów ZOM.
Od początku roku Pogotowie Porządkowe wyjeżdżało do akcji już niemal 6 tysięcy razy. Posprzątało po około 2 tysiącach wypadków i kolizji, ponad 2 tysiące razy zbierało zagubione ładunki i likwidowało plamy z paliw o łącznej powierzchni niemal 300 tys. m2.
Pogotowie Porządkowe jest również w gotowości do szybkiej reakcji podczas imprez masowych, uroczystości państwowych, manifestacji i pochodów, ponadto czuwa nad porządkiem w okolicach stadionów w czasie imprez sportowych.