mobile
REKLAMA

Górczewska, rondo Czterdziestolatka i tramwaje na Bródnie

26 sierpnia rozpocznie się wymiana nawierzchni na Górczewskiej (odcinek Deotymy-Ciołka), w weekend drogowcy wymienią nawierzchnię ronda Czterdziestolatka przy Dworcu Centralnym, a od poniedziałku tramwaje wrócą na Bródno.

inf. prasowa
Górczewska, rondo Czterdziestolatka i tramwaje na Bródnie

Prace na ul. Górczewskiej

Wykonawca wolskiego odcinka metra wymieni nawierzchnię jezdni ul. Górczewskiej pomiędzy ulicami Deotymy i Ciołka. Prace rozpoczną się w środę, 26 sierpnia, ok. godz. 22.00. Wyłączony z ruchu będzie pas do skrętu w prawo w ul. Deotymy dla jadących od strony centrum (skręt odbywał się będzie z sąsiedniego pasa). Za skrzyżowaniem kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas do jazdy prosto – dwa pozostałe zostaną wyłączone. Kierowcy jadący od strony Bemowa, dojeżdżając do skrzyżowania z ul. Deotymy, będą mieli do dyspozycji tylko dwa pasy ruchu – jeden do skrętu w ul. Elekcyjną, drugi do jazdy prosto. Nie będzie możliwości skrętu w ul. Deotymy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 1 września, do godzin porannych.

 

Rondo z nową nawierzchnią

Zarząd Dróg Miejskich w ramach modernizacji al. Jana Pawła II wymieni nawierzchnię ronda Czterdziestolatka u zbiegu Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego.

Prace w tak newralgicznym miejscu oznaczają duże zmiany w ruchu. Od piątku, 28 sierpnia, od godz. 22.00 do poniedziałku, 31 sierpnia, do godz. 4.00 wyłączone z ruchu będą obydwie jezdnie Al. Jerozolimskich na odcinku od ul. E. Plater do ul. Lindleya. Jadący od strony centrum będą musieli skręcić w prawo lub w lewo w ul. E. Plater – dalej prosto utrzymany będzie wyłącznie dojazd do parkingu przed budynkiem Dworca Centralnego (od strony ul. E. Plater). Z kolei jadący od strony pl. Zawiszy będą musieli skręcić na pl. Starynkiewicza. Z ulic Żelaznej i Lindleya będzie można pojechać tylko prosto lub w kierunku pl. Zawiszy.

Zamknięte będą także „dolne" jezdnie ulic Chałubińskiego (od ul. Wspólnej) i al. Jana Pawła II (od zjazdu do tunelu prowadzącego na pętlę autobusową przy Dworcu Centralnym). Ulica Nowogrodzka od strony ul. E. Plater będzie kończyła się ślepo przed Chałubińskiego, a na odcinku pomiędzy ul. Lindleya i Chałubińskiego zostanie odwrócony kierunek ruchu – ruch będzie odbywał się w kierunku Chałubińskiego. Ruch w ciągu al. Jana Pawła II i Chałubińskiego będzie odbywał się wiaduktami nad Al. Jerozolimskimi. Objazdy zamkniętych relacji zostaną poprowadzone ulicami: Towarowa – Prosta – E. Plater, Świętokrzyska – Marszałkowska, al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – Koszykowa – Lindleya.

 

Autobusy na objazdach

W czasie prac na rondzie Czterdziestolatka autobusy linii 109 w kierunku Torwaru pojadą ulicami Świętokrzyską i E. Plater. Autobusy linii 127, 128, 158, 175 i 521 zostaną skierowane na objazd ul. Świętokrzyską. Autobusy linii: 131, 501, 519, 522, 525 w kierunku Dworca Centralnego będą kursowały ulicami: E. Plater, Świętokrzyską i al. Jana Pawła II do tunelu prowadzącego na pętlę przy Dworcu Centralnym. Autobusy linii 174 i 200 pojadą wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi – pojazdy linii 174 pojadą ulicami Świętokrzyską i E. Plater, a linii 200 zawrócą na rondzie ONZ i pojadą tunelem do Dworca Centralnego. Autobusy linii 504 i 517 w kierunku Dworca Centralnego pojadą ulicami: Towarową, Prostą, al. Jana Pawła II i dalej tunelem na pętlę, a w przeciwnych kierunkach wrócą ulicami: E. Plater, i Świętokrzyską, Prostą i Towarową. Swoje trasy zmienią również autobusy linii nocnych: N11, N16, N22, N24, N25, N32, N34, N35, N36, N38, N37, N41, N42, N43, N45, N61, N66, i N72, N85, N88, N91 i N95. Utrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego.

W niedzielę, 30 sierpnia, ok. godz. 14.00 planowane są zgromadzenia w rejonie pl. Defilad, a następnie przemarsz trasą: Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki. Zakończenie zgromadzeń zaplanowane jest ok. godz. 17.00. W tych godzinach dodatkowo zmienią się trasy objazdów.

 

Tramwaje wracają na Bródno

Wykonawca metra na Bródnie planuje w najbliższy weekend przywrócić ruch tramwajów na ul. Rembielińskiej. Żeby tramwaje ponownie mogły pojechać swoimi podstawowymi trasami konieczne jest zdemontowanie rozjazdu, który umożliwiał zmianę kierunku składom linii 1 . Od soboty 29 sierpnia, od początku kursowania do niedzieli, 30 sierpnia, do końca kursowania, wyłączony zostanie ruch tramwajowy w ciągu ulic: św. J. Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińskiej i Annopol.

Tramwaje linii 1, 3 i 4 zostaną skierowane na trasy zmienione:

·         1: Banacha – ... – most Gdański – Starzyńskiego – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska –  Starzyńskiego – most Gdański – ... – Banacha,

·         3: Gocławek – ... – 11 Listopada – rondo Żaba – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa-ZOO,

·         4: Wyścigi – ... – 11 Listopada – rondo Żaba –Starzyńskiego – 11 Listopada – ... – Wyścigi.

Pasażerowie mogą pojechać zastępczą linią autobusową Z-1 na trasie: Żerań Wschodni – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – P. Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Rondo Żaba. Autobusy, w godzinach 9.00-17.00, będą podjeżdżały na przystanki częściej – co 5 min.

Od poniedziałku, 31 sierpnia na swoje podstawowe trasy wrócą tramwaje linii: 1, 3, 4, 25 i 41. Tego dnia przestaną kursować autobusy linii zastępczej Z-1. Zmiany będą również dotyczyły pieszych i rowerzystów. Ruch pieszych i rowerzystów będzie odbywał się po zachodniej stronie skrzyżowania. Ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie skrzyżowania zostanie zlikwidowany.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda