mobile

Historia metra i kolory dzielnicy. Ruszyły spacery po Woli

Jak powstawały stacje metra, historie największych warszawskich fabryk, inspirujące murale i zielone „płuca” stolicy – to tylko niektóre tematy spacerów po Woli. W programie wydarzeń, które potrwają do października, znajdą się też spotkania, gry miejskie i konkurs fotograficzny.

inf. prasowa
Historia metra i kolory dzielnicy. Ruszyły spacery po Woli

Ruszyły bezpłatne spacery po Woli. Na wycieczkach prowadzonych przez przewodników z Fundacji Hereditas i Stowarzyszenia Masław, będzie można poznać najciekawsze miejsca i historie. Projekty realizowane są dzięki dofinansowaniu ze środków Dzielnicy Wola.

Spacery po Woli od lat cieszą się ogromną popularnością. Spośród tematów tras każdy może wybrać swój ulubiony i zobaczyć dzielnicę w jej różnorodnych odsłonach i barwach. Zapraszam do odkrywania ciekawych miejsc oraz postaci, których życie i działalność związane były z Wolą – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Zachęcamy do udziału w dwóch projektach. Cykl „Metrem ku nowoczesności” da niepowtarzalną okazję do poznania historii budowy podziemnej kolejki, a „Wszystkie kolory Woli” zabiorą nas w podróż po osobliwościach dzielnicy – mówi Dominik Jagiełło, prezes Fundacji Hereditas. – Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną prosimy uczestników o posiadania ze sobą maseczek ochronnych – dodaje.

 

Kolory Woli i nowe stacje metra

„Wszystkie kolory Woli” to nowa odsłona projektu „Wolę pójść na Wolę” Fundacji Hereditas. Do października 2020 roku odbędzie się dwadzieścia spacerów. „Wola kolorowa” poprowadzi trasami murali i rzeźb, które jak znaki czasu wpisują się w architekturę. „Wola czerwona” odkryje historie fabryk, ruchu robotniczego i dzieje rodów przemysłowców. „Wola zielona” to skwery i parki projektowane na odmiennych etapach rozwoju Warszawy. Na szlaku „Woli niebieskiej” obejrzymy nowe wieżowce, a miejsca związane z wolnymi elekcjami i II wojną światową odwiedzimy na trasie „Woli biało-czerwonej”.

Okazją do poznania otwartych w tym roku stacji metra na Woli będą wydarzenia
w ramach cyklu „Metrem ku nowoczesności”. Do końca sierpnia będzie można wziąć udział w spotkaniach, spacerach, grach miejskich i konkursie fotograficznym. Przewodnicy opowiedzą o historii podziemnej kolejki, szczególnie jej zachodniego odcinka. Na prelekcje obowiązują zapisy.
 

Po Woli do woli” – po raz dziesiąty

Stowarzyszenie Masław zaprasza na jubileuszową, dziesiątą edycję projektu „Po Woli do woli”. Wspólnie z przewodnikami powrócimy do kultowych tras wycieczkowych i podążymy nowymi. Podczas tegorocznej edycji odbędzie się osiemnaście wydarzeń: spacery, wycieczki rowerowe i autokarowe oraz gra miejska.

Wycieczki po Woli nigdy się nie nudzą, każdego roku uczestnicy otrzymują nowe propozycje poznawania uroków dzielnicy. Wspieramy wszystkie działania organizacji pozarządowych, służące aktywnemu pogłębianiu wiedzy o historii małych ojczyzn – mówi Ewa Widenka, wolska radna i przewodnicząca Komisji Kultury.

Z uwagi na wspólne zdrowie, uczestnicy wszystkich wydarzeń muszą posiadać maseczki ochronne.

Harmonogramy i zapisy: https://wola.waw.pl/2020/07/02/historia-metra-i-kolory-dzielnicy-ruszyly-spacery-po-woli/

 

 

 

Źródło: UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda