mobile
REKLAMA

InPost kolejnym sygnatariuszem Zielonego Funduszu dla Warszawy

Stołeczny Zarząd Zieleni podpisał kolejną umowę w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy. Dzięki porozumieniu w trzech dzielnicach w stolicy przybędzie dużo nowej zieleni. Powstanie też park kieszonkowy.  

Informacja prasowa
InPost kolejnym sygnatariuszem Zielonego Funduszu dla Warszawy

– Cieszy nas, że zawarto kolejne już porozumienie w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy – platformy współpracy z przedsiębiorstwami, które chcą włączyć się w zieloną transformację stolicy. Główne cele Funduszu to zaangażowanie firm w rozwój miasta poprzez m.in. „adopcje” terenów zieleni, czyli pokrywanie kosztów pielęgnacji wybranych obszarów zieleni oraz finansowanie nasadzeń czy małej architektury. Dzięki tej platformie zrealizowane zostanie już wkrótce ok. 250 m2 rozpłytowań, a w to miejsce pojawią się nowe nasadzenia – mówi zastępca prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski.

Przekazując ponad 500 tys. zł z budżetu programu Green City, firma InPost została Partnerem Głównym Zielonego Funduszu dla Warszawy. To największa dotychczas darowizna przekazana stolicy w ramach funduszu. Wcześniej zawarto pięć umów na łączną kwotę niemal 300 tys. zł.

Już od kilku lat inicjujemy i wdrażamy projekty z zakresu zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu, których celem jest zmniejszanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Będąc odpowiedzialnym liderem rynku e-commerce stale podnosimy sobie jednak poprzeczkę coraz wyżej! – podkreśla Damian Niewiadomski, wiceprezes zarządu ds. doskonalenia sprzedaży dla rynków międzynarodowych InPost i dodaje: – Nasza współpraca z samorządami w ramach programu InPost Green City jest partnerska. W jej efekcie wprowadzamy rozwiązania dopasowane nie tylko do potrzeb mieszkańców, ale także wspierające miasta w realizacji ich priorytetów. Dlatego tak chętnie przystąpiliśmy do wsparcia stolicy w realizacji założeń AdaptCity – warszawskiej strategii adaptacji do zmian klimatu.

Green City jest partnerskim programem InPost prowadzonym w ponad 20 miastach w całej Polsce. W ramach programu firma w pierwszej kolejności sukcesywnie wymienia flotę dostawczą na samochody elektryczne, a Paczkomaty® przeznaczone do odbioru przesyłek posiadają nowe funkcjonalności, np. możliwość zwrotu elektroodpadów czy usługę Urząd 24. Program przewiduje rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców.

Park kieszonkowy na Mokotowie i dodatkowa zieleń w trzech dzielnicach

–  W ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy kolejni partnerzy wspierają stolicę w realizacji założeń AdaptCity – warszawskiej strategii adaptacji do zmian klimatu. Tym razem środki umożliwią Zarządowi Zieleni m.st. Warszawy stworzenie nowego parku kieszonkowego, a także nasadzenia ponad 800 mkw. traw, bylin i roślin cebulowych na Mokotowie, Ochocie i Żoliborzu wraz z roczną pielęgnacją tych roślin – podkreśla Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy.

Dużą przemianę czeka teren znajdujący się przy skrzyżowaniu ul. Racławickiej i Balonowej. Na 300 mkw. powstanie oczekiwany przez mieszkańców park kieszonkowy – miejsce pełne nowej zieleni. Już niebawem rozpoczną się oceny stanu fitosanitarnego rosnących tu drzew, a następnie powstanie projekt aranżacji zieleni. Prace nad parkiem rozpoczną się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie jest zaplanowane na rok 2023.

Lokalizacje wybrane do nasadzeń to rondo im. Bohdana Pniewskiego, rondo przy ul. Konstruktorskiej (skrzyżowanie z ul. Postępu), ulica Potocka i teren przy skrzyżowaniu ul. Racławickiej i Balonowej. Na rondzie przy ul. Konstruktorskiej pojawią się wysokie trawy i byliny, m.in. trzcinnik ostrokwiatowy, rudbekia błyskotliwa, jeżówka, litra kłosowa, kocimiętka Fassena, rozchodnik okazały, krwawnik pospolity oraz floks szydlasty. Projekt jest kontynuacją kompozycji wykonanej w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego z 2020 r. Na rondzie im. Pniewskiego również posadzona zostanie wielobarwna rabata bylinowa połączona z trawami oraz roślinami cebulowymi kwitnącymi wiosną. Wzdłuż południowego pasa drogowego ul. Potockiej, na 240 mkw. pojawią się róże okrywowe. Nasadzenia bylin, roślin cebulowych i róż zostaną wykonane jeszcze w tym roku. 

Zielony Fundusz dla zielonej stolicy

Zielony Fundusz dla Warszawy wspiera stolicę w realizacji celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, zgodnie z którymi miasta powinny zwiększać udział lasów i terenów zieleni, a na tej podstawie zwiększać różnorodność biologiczną. Dlatego przy tworzeniu tego mechanizmu w 2021 r.  stolica podjęła współpracę z UN Global Compact Network Poland, będącą częścią inicjatywy United Nations Global Compact – największej na świecie platformy skupiającej biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda