mobile

Jadłodzielnia na Bielanach

Przy wejściu do bielańskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Przybyszewskiego 80/82 uruchomiono pierwszą na terenie dzielnicy jadłodzielnię. To miejsce do bezpłatnego dzielenia się żywnością, której nie jesteśmy w stanie zagospodarować. - Zachęcam do korzystania każdego, kto tego potrzebuje – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany.

Informacja prasowa
Jadłodzielnia na Bielanach

Jadłodzielnia jest miejscem, które powinien znać każdy mieszkaniec. Nie zawsze jesteśmy w stanie zjeść wszystko, co ugotujemy, czy kupimy. A wiele osób cierpi niedostatek, dlatego, zamiast jedzenie wyrzucać, należy się nim dzielić.

- Wystarczy, aby produkty były nienaruszone i nieprzeterminowane. Nie ma bowiem nic gorszego od wyrzucania żywności, podczas kiedy naszym sąsiadom jedzenia po prostu brakuje. Dlatego zachęcam do korzystania z naszej publicznej lodówki przy Przybyszewskiego – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany.

Dzieląc się jedzeniem pamiętajmy o kilku zasadach: zostawiamy produkty spożywcze, które nie przekroczyły daty przydatności do spożycia; pakujemy wszystko szczelnie i w czyste opakowania; wyroby domowe powinny zawierać informacje o składzie i dacie przygotowania. W jadłodzielni nie zostawiamy surowego mięsa, dań z surowymi jajami czy niepasteryzowanym mlekiem, produktów rozpoczętych w puszkach i słoikach oraz produktów z oznakami popsucia.

Bielańska jadłodzielnia została sfinansowana ze środków Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy oraz Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Fot. UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda