mobile
REKLAMA

Jadłodzielnia w Wilanowie

W Dzielnicy Wilanów rozpoczęła działalność jadłodzielnia. Projekt autorstwa Pani Urszuli Włodarskiej-Sęk, radnej Dzielnicy Wilanów, realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Jadłodzielnia mieści się przy pętli autobusowej obok budynku ekspedycji ZTM

Informacja prasowa
Jadłodzielnia w Wilanowie

Cel funkcjonowania jadłodzielni 

Głównym celem działania jadłodzielni jest ograniczenie marnowania żywności oraz szerzenie idei bezinteresownego dzielenia się. Z jadłodzielni mogą skorzystać osoby w trudnej sytuacji życiowej, które potrzebują jedzenia.

Dlaczego warto? 

Jadłodzielnia to punkt pomagający i uczący dzielenia się żywnością. Wszyscy zainteresowani mogą przekazywać do punktu żywność, której nie są w stanie zagospodarować. Mogą też poczęstować się tym, co wcześniej przynieśli inni. Korzystanie z jadłodzielni jest anonimowe i bezpłatne.

Jedną z zasad korzystania z jadłodzielni jest to, że zostawiamy w niej produkty, które sami byśmy zjedli. Wszystkie produkty powinny być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone, a wyroby własne opisane. To, czego nie można zostawiać w jadłodzielni to m.in. surowe mięso, potrawy z surowymi jajkami, alkohol i niepasteryzowane mleko.

Jadłodzielnie to miejsca, które powstały z inicjatywy społecznej. Założeniem jest, że dbają o te miejsca ich użytkownicy. Zarówno osoby przynoszące jedzenie, jak i te, które z niego korzystają.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda