Jak zimą wygląda życie Na Paluchu?
W zimowych miesiącach schronisko dla zwierząt "Na Paluchu" w Warszawie intensyfikuje swoje wysiłki, aby zadbać o bezdomne zwierzęta, zwłaszcza te bardziej podatne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Mowa jest o podgrzewanych boksach, zakładaniu specjalnych ubranek czy dodatkowych posiłkach. Obecnie w placówce przebywa 568 psów i 77 kotów, dlatego jak podkreślają przedstawiciele schroniska, jest ono otwarte na przyjmowanie darów rzeczowych dla swoich podopiecznych
W trudnych zimowych warunkach Schronisko „Na Paluchu” podejmuje starania, aby zapewnić bezdomnym zwierzętom komfort i bezpieczeństwo. Z informacji jakie uzyskaliśmy w placówce wynika, że dla małych, delikatnych psów bez podszerstka przygotowano specjalne, ogrzewane boksy, a budy zostały ocieplone i wypełnione słomą, tworząc dodatkową warstwę izolacji przed zimnem. Dodatkowo, na wejściu do boksów zainstalowano zasłonki, aby chronić zwierzęta przed wiatrem i mrozem.
Zimą również delikatnej modyfikacji ulegają kwestie żywienia. Psy z zewnętrznych boksów otrzymują wysokokaloryczną karmę, co pomaga utrzymać ich ciepło w trudnych warunkach atmosferycznych. Dbając o ich komfort termiczny, niektóre zwierzęta otrzymują ubranka, a wszystkim zapewniana jest częsta zmiana ciepłej wody oraz dodatkowe posiłki, jeśli jest to potrzebne.
Jak można wesprzeć schronisko?
W zakresie wsparcia społeczności, Schronisko „Na Paluchu” informuje, że nabór do wolontariatu jest aktualnie wstrzymany do 29 lutego br. Jednak schronisko jest otwarte na przyjmowanie darów rzeczowych, takich jak karma dla psów i kotów (z dużą zawartością mięsa), koce, prześcieradła ręczniki czy zabawki (przede wszystkim kocie). Dokładna lista jest dostępna na ich stronie internetowej (https://napaluchu.waw.pl/jak-pomoc/dary-rzeczowe/). Dary można dostarczać codziennie w godzinach 8-20 bez wcześniejszego umawiania się. Istnieje również możliwość wsparcia finansowego poprzez przekazanie datku na konto schroniska.
Obecnie schronisko opiekuje się imponującą liczbą 568 psów i 77 kotów, co podkreśla potrzebę kontynuacji wsparcia ze strony społeczności, aby zapewnić tym zwierzętom godne warunki życia, szczególnie w trudnych zimowych miesiącach.
fot. Schroniso Na Paluchu